SuperCycling.cz

Změny v SKC Tufo Prostějov: přicházejí Hník i Babor

4. 12. 2017, 21:00

Velké změny zaznamenal po uplynulé sezóně tým SKC Tufo Prostějov. Z původní sestavy zůstali pouze Luděk Lichnovský a Wojciech Pszcolarski. Novou velkou posilou na silnici by měl být Karel Hník, přichází i juniorský mistr světa ve scratchi Daniel Babor.

hbik

Hník letos působil v týmu Topforex-Lapierre. „Karlovi letošní sezóna, ve které se potýkal se zdravotními problémy, moc nevyšla. Je výborný vrchař a určitě se chce vrátit mezi nejlepší. Velkou motivací pro něj bude probojovat se do reprezentačního týmu. Už v minulosti se dostal do sestavy na MS v Richmondu a trať šampionátu 2018 v Innsbrucku by mu měla vyhovovat. Ostatní mladí závodníci se od něj jistě budou mít co učit,“ okomentoval příchod Hníka trenér Michal Mráček.

stjou1

Kromě Babora přicházejí z juniorských řad ještě reprezentant Karel Tyrpekl, Marek Dolníček nebo prostějovský odchovanec Tomáš Bárta. Novou tváří na české scéně pak bude ukrajinský závodník Nikita Zubenko. Nově příchozí závodníci by měli posílit tým jak na dráze, tak na silnici. Tým celkově hodně omládne.

Závodníci Prostějova letos dosáhli mnoha dílčích úspěchů. Jakub Otruba ve své první sezóně mezi elitou na silnici vybojoval UCI body, nominaci na MS a účast na Tour de l’Avenir. Za dráhu to pak jednoznačně je titul mistra světa, který získal Adrian Teklinski ve scratchi, a bronzová medaile z MS v bodovačce Wojciecha Pszczolarského.

stjou2

Přesto ale oddíl, který byl ještě v loňském roce jedním z adeptů na vítězství v soutěži týmů v celkovém hodnocení Českého poháru, letos nevybojoval ani pódiové umístění. Proto se vedení rozhodlo udělat větší změny v soupisce pro rok 2018, než bylo v minulých letech zvykem.

stjou3

„Letos jsme udělali více změn. Zahálka s Otrubou dostali nabídky do lepšího týmu a odchodu jsme samozřejmě nebránili. Zahálka u nás závodil poctivě čtyři nebo pět sezón a vždy k tréninku i závodům přistupoval poctivě a svědomitě. Otruba je zase velkou nadějí v kategorii do 23 let. Závodní atmosféra se ale u ostatních mladých závodníků průběžně vytrácela, někteří byli bez zápalu, takže jsme udělali změny, aby přišla nová krev,“ popisuje důvody velkých změn předseda klubu Petr Šrámek.

stjou4

Tým bude opět kombinovat silnici s dráhou. „Musíme brát ohled na to, že chceme mít dobře složený tým pro obě disciplíny. Největší posilou by v tomto směru měl být Dan Babor, nebo stávající závodníci Wojciech Pszcolarski a Luděk Lichnovský. Většinu nováčků pak vytipovali trenéři Mráček a Konečný. Jsme také rádi, že u nás zůstává odchovanec Tomáš Bárta, je velice talentovaný a věříme, že se prosadí i v pelotonu dospělých. Pro silnici pak bude určitě velkou posilou Karel Hník,“ dodává Petr Šrámek.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.