SuperCycling.cz

Změny v Hradci: nově jako Elkov Author a s Černým

12. 12. 2016, 15:28

Cyklistický tým z Hradce Králové ponese v sezóně 2017 jméno nového titulárního partnera a bude fungovat jako Elkov Author. Novou posilou je 23letý Josef Černý, který přichází po čtyřech letech v polské stáji CCC Sprandi Polkowice.

Josef Černý by měl být velkou posilou královéhradeckého týmu.

Josef Černý by měl být velkou posilou královéhradeckého týmu.

„Pro hodně lidí je to možná krok zpátky ale já ho vnímám pozitivně,“ řekl Černý. „Je to pro mě zase nová motivace a beru to profesionálně. Od listopadu trénuju ve Španělsku, abych byl připraven na sezónu, a věřím, že mi hradecký tým pomůže k tomu, abych se dále rozvíjel,“ dodala nová posila.

V sestavě Elkov Author figuruje dalších devět závodníků - Alois Kaňkovský, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Michal Brázda, Jan Kovář, Jiří Šorm, Michael Kukrle, Tomáš Bucháček a Pavel Camrda.

buchelkov

Tomáš Bucháček v novém dresu na soustředění na Mallorce.

Tým zůstává i nadále v třetí divizi UCI, tzn. jako kontinentální tým a jeho prioritou jsou závody na evropském kontinentu. Vrcholem by měly být domácí UCI starty v čele s největším českým podnikem Czech Cycling Tour, zařazeným do první kategorie UCI, a na podzim závodem East Bohemia Tour v Královéhradeckém kraji.

Do sezóny půjde tým ve svých typických černo-žlutých dresech, ale s novým designem a jménem. Po třinácti letech totiž mění titulárního partnera - nově se jim stala společnost Elkov Elektro, specializovaný velkoobchod s elektromateriálem a svítidly.

K cyklistice má společnost blízko zejména v osobě majitele - Michal Vodička totiž v roce 2002 jezdil právě za hradecký tým. „Na působení v hradeckém týmu, byť bylo jen krátké, vzpomínám rád. Tým léta sleduji a podporuji, a jelikož k němu mám kladný vztah i ze svých závodních let, tak jsem velmi rád, že může nyní nést naši značku,“ řekl Vodička.

kooooolautr

Tým se opět opře o top model kol značky Author, kterým je Charisma 77 v novém designu. Další z nových partnerů, společnost Olfin Car, dodá hradeckému týmu kompletně nový vozový park značky Škoda.

Aktuálně se tým Elkov Author připravuje na prvním soustředění na Mallorce. „Na něj po Novém roce navážou soustředění na jihu Španělska a poté v Chorvatsku,“ poodotkl k programu sportovní ředitel týmu Vladimír Vávra. Ostrý start do sezóny čeká tým na přelomu února a března.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.