SuperCycling.cz

Zlobivé dítě Betancur věří, že v Movistaru restartuje kariéru

16. 11. 2015, 11:01

Carlos Betancur je považován za enfant terrible světové cyklistiky. Na jedné straně výborný závodník, na straně druhé ale hodně problematický. Jeho nevyzpytatelné chování ho podle mnohých brzdí v rozletu. 

beta-k-movi-1

Kolumbijec to přičítal i nedobré atmosféře v týmu AG2R La Mondiale, kde se dohodl na předčasném ukončení smlouvy a přestoupil do Movistaru. Ve francouzské stáji měl přitom kontrakt ještě na příští rok.

Šestadvacetiletý Betancur má za sebou mizernou sezónu. Vybojoval jen jedno pódiové umístění, když skončil druhý v etapě na Giru. Celkově tam obsadil 20. místo. Po něm už nezávodil. „Nebyli jsme schopni najít způsob, aby se vrátil na výkonnost, která mu v minulosti dovolila vyhrát Paříž-Nice,“ uvedl manažer AG2R Vincent Lavenu.

V AG2R byla řada věcí, které nefungovaly tak, jak by měly. Je to jako, když si přestanete rozumět s vaší ženou. Pak musí přijít rozchod. Carlos Betancur

Betancur vyhrál Paříž-Nice v roce 2014, tehdy ovládl i závod Tour du Haut Var. K jeho nejlepším výsledkům patří ještě páté místo z Gira 2013 a 3. příčka z Valonského šípu v témže roce. Letos však strádal.

Jeho problémem byly v minulosti i časté úprky domů do Kolumbie, několikrát se stalo, že bez udání důvodu nepřijel do Evropy, když tam měl mít závody. Za tím chce udělat tlustou čáru a v Movistaru začít s čistým štítem.

„Proč jsem tady? Protože mi dali smlouvu,“ odpověděl s úsměvem na dotaz ohledně přestupu. Pak však vážně dodal. „Myslím, že Movistar pro mě bude daleko lepším řešením. Můžu se tady víc učit a budu se tu cítit daleko lépe. V AG2R byla řada věcí, které nefungovaly tak, jak by měly. Je to jako, když si přestanete rozumět s vaší ženou. Pak musí přijít rozchod,“ vysvětlil.

betancur k movi 2

Ve hře o jeho služby prý bylo více týmů. „Ale Movistar mi vycházel ze všech nejlépe. Je to podle rankingu UCI tým číslo 1, navíc se dobře známe s manažerem týmu Eusebiem Unzuém. Jsou tady dva top závodníci Nairo (Quintana) a Alejandro (Valverde) a věřím, že i já po jejich boku půjdu nahoru,“ uvedl Betancur.

Co přesně si pod tím představuje? „Chci zase vyhrávat závody. Dokázal jsem to předtím a nebylo to dílem náhody. Porážel jsem velká jména a určitě to jsem schopen zopakovat,“ řekl kolumbijský závodník, který byl v AG2R od roku 2013.

Nemyslí si, že by byl Movistar jeho poslední šancí, jak zachránit kariéru. „Ano, měl jsem spoustu problémů. Někteří lidé to dokázali pochopit, jiní ne. V posledních měsících jsem trošku stagnoval, řešil i jiné věci, ale teď jsem zpátky v nejlepším týmu, kam jsem se mohl dostat. Byl jsem s týmem teprve týden na prvním srazu, ale přijde mi, jako bych tu byl už pět let. Cítím se fantasticky,“ přiznal.

V souvislosti s přestupem do Movistaru hodlá udělat několik zásadních změn. „Budu trávit více času v Evropě,“ slíbil s tím, že bude žít buď ve španělské Pamploně, nebo v Itálii. V minulosti jeho problémy pramenily i z častých cest domů. „Eusebio Unzué dobře zná kolumbijskou mentalitu a je rád, když trávíme čas i doma. Určitě najdeme nějaký rozumný kompromis,“ dodal Betancur.

Co se týče plánů na příští rok, rád by jel hned dvě Grand Tours: Giro a Vueltu a na oblíbených ardenských klasikách by rád pomáhal Valverdemu. „Pro mě je to nejlepší cyklista na světě. Kdo vyhraje dvakrát po sobě WorldTour, zaslouží obrovské uznání. Je to víc, než vyhrát Tour,“ pochválil nového kolegu Betancur. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.