SuperCycling.cz

Z týmu AWT-Greenway bude Klein Constantia

8. 12. 2015, 18:04

Kontinentální tým AWT-GreenWay bude v sezóně 2016 pokračovat pod novým názvem Klein Constantia, což je proslulá vinařská oblast v Jihoafrické republice, kterou vlastní Zdeněk Bakala.

kalas-new-cons

Tým bude v sezóně 2016 poprvé fungovat v počtu 13 jezdců. Ze sezóny 2015 zůstávají: Češi Michal Schlegel, Roman Lehký, Španěl Ivan Cortina, Němec Maximilian Schachmann a Polák Premyszlaw Kasperkiewicz.

Nově přicházejí František Sisr z Dukly Praha, dále Němec Jonas Bokeloh, portugalský mistr republiky v silničním závodě U23 Nuno Bico, Belgičan Kenny Molly, úřadující mistr Francie v časovce U23 Remi Cavagna, Španěl Enric Mas a Novozélanďan Hamish Schreurs. „Poslední ze závodníků čeká na formální podpis smlouvy a jeho jméno proto zveřejníme, jakmile se tak stane,“ prozradil sportovní ředitel týmu René Andrle.

A jak vidí podobu týmu pro rok 2016? „Tým jsme posílili tak, že by měl být, oproti sezóně 2015 silnější zejména v kopcích. Přišli vrchaři Bico, Mas, v kopcích by je měl doplňovat Schlegel.  Schachmann zakončil sezónu skvělým druhým místem na mistrovství světa časovce U23 v Richmondu. Měl by být nejzkušenějším závodníkem a jedním z hlavních lídrů týmu. Měl by bojovat o titul mistra světa i Evropy v časovce,“ řekl Andrle.

schle kont

Michal Schlegel by měl i v nové sezóně patřit k tahounům týmu.

„Co se týče rovinatých a jednorázových závodů týká, měli by excelovat Bakeloh, Cortina, Molly, Kasperkiewicz a Schreurs. Cavagna přichází jako skvělý časovkář a klasikář,“ vypočítával Andrle.

A co zbývající dva Češi? Lehký letos ve své první sezóně v týmu jako benjamínek především pomáhal. „Ale osvědčil se výborně. Doufám, že naváže tam, kde v sezóně 2015 skončil a začne se prosazovat i individuálně,“ prohlásil sportovní ředitel týmu.

Hodně si slibuje od příchodu zkušeného Sisra, který bude nejstarším závodníkem týmu. „Je hodně rychlý, v loňském roce dosáhl na osm vítězství. V týmu by měl figurovat jako opora v jednorázových závodech a vzhledem ke zkušenostem by měl být schopen ostatní dirigovat,“ dodal Andrle.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.