SuperCycling.cz

Whirlpool Author jde do sezóny 2016 s řadou změn

30. 10. 2015, 16:51

Nejlepší český profesionální tým uplynulé sezóny Whirlpool Author se tento týden sešel v Hradci Králové, aby v nové sestavě zahájil přípravu na závody v roce 2016. Do své třiadvacáté sezony v evropském pelotonu vstoupí opět jako UCI continental team, nicméně jeho soupiska projde výraznou obměnou a rozšíří se o jednoho závodníka. 

Sestava Whirlpool Author pro rok 2016. Nahoře zleva Bucháček, Hunal, Kovář, Camrda, Šorm, Warchol a dole zleva Brázda, Kleveta, Kukrle. Na fotce chybějí Kaňkovský a Hačecký.

Sestava Whirlpool Author pro rok 2016. Nahoře zleva Bucháček, Hunal, Kovář, Camrda, Šorm, Warchol a dole zleva Brázda, Kleveta, Kukrle. Na fotce chybějí Kaňkovský a Hačecký.

Nejvýraznějšími tvářemi, které opouští tým, jsou Jiří Polnický a Pawel Cieslik – povedlo se jim zařadit se k nemalé skupině závodníků, kteří z hradecké stáje zamířili do vyšších pater světové cyklistiky. Oba v nové sezóně budou oblékat dres polské formace ActiveJet, která postoupila do druhé divize a bude tam působit i další Čech Karel Hník.

Tým Whirlpool Author bude mít v roce 2016 hned šest nových závodníků. Jsou to: Vojtěch Hačecký z Dukly Praha, Michael Kurkle z Favoritu Brno, Polák Bartosz Warchol z Cycling Academy a trojice talentovaných mladíků Michal Brázda, Jakub Kleveta a Jiří Šorm (všichni přicházejí z Mapei Cyklo Kaňkovský).

hacesky y kanko

Vojtěch Hačecký (vlevo) a Alois Kaňkovský (uprostřed) se opět sejdou v jednom týmu.

V sestavě Whirlpool Author zůstávají Tomáš Bucháček, Alois Kaňkovský, Martin Hunal, Pavel Camrda a Jan Kovář. Tým tak v nové sezóně bude mít 11 závodníků.

„Příchod Hačeckého by měl uvolnit ruce Bucháčkovi, který se minulý rok obětoval zejména při závěrech etapových závodů. Zkušený Hačecký bude oporou především pro Kaňkovského, se kterým dlouhou dobu spolupracoval v Dukle Praha. Stejně tak by měl více prostoru dostat i Hunal, který letos pracoval především pro Polnického a nemohl tak plně prodat své kvality,“ uvedl trenér Otakar Fiala.

K dalším novým posilám podotkl: „Warchol ukázal svou sílu především v kopcích a měl by tak nahradit Cieslika. Jsem také rád, že přichází Kurkle. Ten v kategorii U23 prokázal své kvality a měl by společně s Kovářem a Camrdou, od kterých očekáváme výkonnostní růst, začít dominovat ve své kategorii. Trojice mladíků z líhně Mapei Cyklo Kaňkovský pak bude nabírat zkušenosti, ale i tak od nich budeme očekávat výkonnostní posun a zodpovědnou podporu celého týmu,“ přidal Fiala.

Novou sestavu, v níž tento týden chyběli ještě závodící Vojtěch Hačecký a Alois Kaňkovský, který měl o pár dní prodloužené volno, čeká ještě letos společný kemp na Mallorce a po novém roce další příprava ve Španělsku.

ilustr whir

Jak bude vypadat závodní program a vrcholy celé sezóny, nastínil ředitel týmu Whirlpool Author Vladimír Vávra. „Co se týče závodního programu, tak se představíme na většině tradičních podniků zejména v okolních státech. Jejich seznam bychom rádi rozšířili o několik závodů ve Francii, mezi které patří vždy velmi kvalitně obsazené Tour de Normandie, Tour Loir et Cher nebo Circuit des Ardennes. Plánujeme však starty i v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku nebo na Ukrajině a nevynecháme ani Český pohár,“ prozradil Vávra.

Mezi vrcholy bude z týmového pohledu opět patřit mistrovství republiky a domácí závody zařazené do Europe Tour. „V reprezentačním kalendáři bychom rádi ukázali kvalitu našich závodníků do 23 let na mistrovství Evropy i světa. V kategorii Elite pak na nově vzniklém mistrovství Evropy a také na mistrovství světa v Kataru, kde by na rovinaté trati měl Alois Kaňkovský patřit k nejrychlejším z české sestavy.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.