SuperCycling.cz

Vakoč má novou smlouvu, Gaviria Quick-Step opouští

24. 10. 2018, 20:49

Petr Vakoč dostal dnes podle belgických médií novou roční smlouvu v týmu Quick-Step Floors poté, co zmeškal celou letošní sezónu kvůli zranění z předsezónního soustředění v JAR. Tým naopak předčasně opouští kolumbijský sprinter Fernando Gaviria, jenž odchází do UAE Team Emirates.

vakonewcont

Vakoč musel po těžkém zranění a několika operacích absolvovat těžkou cestu k návratu, v letošní sezóně nakonec nejel jediný závod. Ale vrátit se dokázal, už trénuje a zaslouží velký potlesk.

Boss týmu Patrick Lefevere už dříve řekl, že pokud bude Petr schopen závodit, dá mu roční smlouvu, aby dostal šanci. „Dostával plat celý rok a slíbil jsem mu, že pokud bude v pořádku, kontrakt dostane,“ prozradil Lefevere a svým slibům dostál. V týmu tak nadále budou pokračovat dva Češi, Zdeněk Štybar má kontrakt ještě na příští rok.

Milióny v UAE Team Emirates

Naopak to, o čem se delší dobu spekulovalo, je nyní realitou. Kolumbijský sprinter Fernando Gaviria opouští rok před vypršením kontraktu Quick-Step Floors a míří do UAE Team Emirates.

O odchodu Gavirii se hovořilo již delší dobu, když nebylo jisté, zda Lefevere sežene ke Quick-Stepu nového hlavního sponzora. To se mu nakonec podařilo díky belgické firmě Deceuninck, ale nikde nebylo zveřejněno, kolik peněz do rozpočtu přinese.

gavigavii

Gaviria údajně pobíral 2 milióny eur ročně, což z něj činilo jednoho z nejlépe placených závodníků Quick-Stepu. Takže se Lefeverovi uvolní ruce, navíc může počítat i s finanční kompenzací od nového zaměstnavatele. Dohodu s ním potvrdil.

„Když nebylo jasné, zda budeme mít generálního sponzora, velmi citlivě jsem požádal lidi kolem Gavirii, že mohou oslovit jiné týmy, kdyby došlo na nejhorší možný scénář. Jeho manažer našel zájemce u UAE Team Emirates. Fernandovi nabídli ještě vyšší plat a pak je těžké z toho vycouvat,“ řekl Lefevere.

gavigavi23

Čtyřiadvacetiletý Gaviria je excelentním sprinterem, který sbírá úspěchy i na dráze. Na silnici dosud vybojoval 34 vítězství včetně dvou vyhraných etap na letošní Tour a čtyř na loňském Giru. Letošní sezónu končil na závodě Kolem Turecka dost nešťastně, protože si při pádu v úvodní etapě zlomil klíční kost.

„Nedá se nic dělat, musel jsem se vzdát drahého a výborného závodníka. To je život. Ale pořád máme spoustu skvělých sprinterů díky Vivianimu, Jakobsenovi a Hodegovi,“ dodal Lefevere.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.