SuperCycling.cz

Uloví krále Gira princ z Bahrajnu?

1. 6. 2016, 18:53

Vítěz letošního Gira Vincenzo Nibali je bude po sezóně volný. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by prodloužil smlouvu v Astaně a spekuluje se, kde „Žralok z Messiny“ zakotví. 

Nibali a princ Násir Bin Hamad Al Chalífa při společné vyjížďce.

Nibali a princ Násir Bin Hamad Al Chalífa při společné vyjížďce.

Zatím nejreálnější vypadá, že skončí v novém týmu, který hodlá na rok 2017 vybudovat princ Násir Bin Hamad Al Chalífa, člen královské rodiny Bahrajnu. Právě Nibali má hrát klíčovou roli v tom, aby tým registrovaný v Bahrajnu dostal licenci WorldTour.

Princ je sám aktivním cyklistou a triatlonistou, kromě toho stojí v čele olympijského výboru Bahrajnu. S Nibalim se blíže poznali v únoru 2015, kdy princ italského cyklistu a jeho agenta Alexe Careru pozval do Bahrajnu předtím, než jel Dubai Tour. Vyjeli si spolu na kole a zřejmě tam vznikla myšlenka na nový tým.

Princ už vytvořil triatlonový tým Bahrain Endurance 13, kde působí hvězdy Steffen, Terenzo Bozzone, Brent McMahon nebo Ben Hoffman.
ten bbbbb

S vytvořením cyklistické stáje mu má pomáhat bývalý průměrný slovinský cyklista Milan Erzen, který působil jako manažer a trenér týmu Adria Mobil. Za novým týmem má manažersky stát Carera a údajně i bývalý manažer Liquigasu Roberto Amadio.

I když v Bahrajnu nejsou peníze problémem, nepředpokládá se, že by vznikl tým s gigantickým rozpočtem a plejádou hvězd. Spekuluje se, že bude hospodařit s rozpočtem kolem 9 miliónů eur. Poté, co zřejmě skončí Tinkoff a jistě IAM, nemělo by být pro bahrajnský tým problémem získat status WorldTour.

Stáj bude registrována v Bahrajnu, ale sídlo má mít v Bergamu. Hned tři výrobci kol se údajně perou o to, aby do nového projektu mohli vstoupit: Argon 18, Bianchi a Merida. Zejména kanadská značka Argon 18, která prý po této sezóně opustí tým Bora, má eminentní zájem. V Bahrajnu už je zaháčkována díky zmíněnému triatlonovému týmu, jehož některé závodníky sponzoruje.

jest ten cenzooo

Nibaliho roční plat by měl „spolknout“ tři milióny eur, ale prý s sebou z Astany přivede Agnoliho nebo Vanottiho, trenéra Paola Slonga i sportovního ředitele Guiseppe Martinelliho.

Spekuluje se, že v kontaktu s novým bahrajnským týmem jsou závodníci jako Bennati, Majka, Roche a také Ulissi. Nový projekt by měl být představen během jednoho z volných dní na Tour de France.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.