SuperCycling.cz

Udělá Contador tým? Tlačí ho čas a milióny, které nemá

18. 2. 2016, 18:20

To, o čem se delší dobu spekulovalo, nabírá nyní reálnější obrysy. Alberto Contador po letošní sezóně zřejmě ještě kariéru neskončí. Rád by vytvořil vlastní tým ve WorldTour a v jeho dresu možná ještě rok pokračoval. Tlačí ho však čas a peníze.

contadir-team-horni-f

„K tomu, abyste měli tým na nejvyšší úrovni, potřebujete alespoň 15 miliónů eur na rok,“ řekl Contador, který nyní startuje na závodě Kolem Algarve, což je jeho premiéra v sezóně.

Jeho stávající tým Tinkoff, kde působí i Roman Kreuziger, po této sezóně zřejmě skončí, protože ho ruský byznysmen Oleg Tinkov už dál nehodlá financovat.

„Ekonomická situace ve Španělsku není momentálně dobrá, proto je moc těžké najít sponzora,“ přiznala star španělské cyklistiky. To dokazuje i fakt, že v nejvyšší lize je pouze Movistar a mezi pro-kontinentálními týmy jen Caja Rural.

Ovšem Contador, to je pro španělské firmy záruka úspěchu. Na jeho jméno by se mohly nabalit i další společnosti. „Ale tlačí nás čas. Do konce března musíme mít sponzora, abychom mohli jednat s klíčovými závodníky, Jinak bude pozdě,“ prohlásil Contadorův bratr Fran, který je cyklistickým manažerem. „Pak už bude komplikované podepisovat ty dobré lidi. Možná můžeme počkat ještě trochu déle, ale ne příliš,“ dodal.

contous dvojkj

Zatímco Alberto Contador hovoří o nezbytné sumě 15 miliónů euro, jeho bratr myslí ještě výš. „Sky a Tinkoff mají více než 30 miliónů. Kdybychom my měli dvacet, mohlo by to fungovat,“ řekl Fran Contador.

„Pokud budeme dělat nový tým, tak by to měl být tým, který pojede uspět na Tour de France. Nechci být součástí nějakého experimentu,“ přiznal Alberto Contador. „V tuto chvíli vidím padesátiprocentní šanci, že se nám to podaří. Pokud ne, věnoval bych se sál svému týmu nadějí Fundación Contador,“ prozradil.

„Vím, že cyklistice musím taky něco vrátit. Tohle mě opravdu naplňuje, i když vím, že peníze, co jsem do Fundación vložil, už nikdy nedostanu zpátky. Pro mě je to radost a jsem šťastný, že takový projekt mohu podporovat,“ uvedl Contador.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    23. 2. 2016, 06:07 (před 5 roky)

    To asi všichni. Otázkou je, jestli dokáže sehnat ty peníze. Je to balík...

  • rentgen70
    22. 2. 2016, 20:34 (před 5 roky)

    Moc bych jim to přál.