SuperCycling.cz

Tým Whirlpool Author má za sebou kemp v Turecku

24. 2. 2015, 08:54

Český kontinentální tým Whirlpool Author odstartoval v únoru pod vedením Vladimíra Vávry a Otakara Fialy svou dvacátou první závodní sezonu. Po několika letech se destinací pro první tréninkový kemp v teple nestalo Španělsko, ale hradecký tým vyrazil nově na pozvání Cartier Tour do Alanye v Turecku.

whirlpool-jednicka

Tým, který pro rok 2015 posílil o Aloise Kaňkovského, Pavla Camrdu a Jan Kováře, přivítalo dvacet stupňů ve stínu a jasné nebe. Pro rozjetí využili závodníci trasu lemující moře, která je hlavní místní komunikací, ale na dopravě to není znát.

I řidiči, kteří nejsou na skupinu cyklistů úplně zvyklí, jsou tolerantní a pokud troubí, tak pouze na pozdrav. Táhnoucí se přímořskou rovinu však závodníci vyměnili za kopce, které dosahují až do výšky 3000 m nad mořem. Není problém stoupat až dvacet kilometrů v kuse.

Ve stejném termínu se na pobřeží Středozemního moře pohybovaly i kontinentální celky Itera Kaťuša, Vino4ever, ISD Continental, nebo národní týmy Ukrajiny a Srbska. Pro všechny tyto týmy uspořádal místní poskytovatel ubytování silniční kritérium, kde se sešlo zhruba 80 závodníků. Ačkoliv se jednalo o tréninkový závod, jeho tempo tomu neodpovídalo. Na osmnácti 6 kilometrových okruzích se závodilo od samotného startu.

whirlpool buch dvojka

Tomáš Bucháček stoupá do tureckých kopců.

Od pásky vyrazili do útoku ruští závodníci, kteří si z tohoto závodu chtěli udělat vlastní přebory. Jejich únik však zachytil Tomáš Kalojíros, který se stal jedním z největších tahounů ve skupině. Z ní postupně odpadával jeden Rus za druhým, až nakonec zůstal Tomáš jen ve trojici s dvěma borci z Itera Kaťuša. V cílovém spurtu si pak se soupeři zkušeně poradil a v úvodním závodě sezony zvítězil.

Po ukončení tréninkového kempu se tým Whirlpool Author vrátil na pár dní zpět domů, aby následně nabral směr Chorvatsko na další soustředění. V rámci něj už absolvuje první ostré závody, premiérou v roce 2015 bude 1. března start na GP Izola ve Slovinsku.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.