SuperCycling.cz

Tým SKC TUFO Prostějov posílil na všech frontách

3. 4. 2015, 17:40

V předvečer startu české „primavery“ Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš, prvního závodu Českého poháru, proběhla na prostějovské radnici prezentace týmu SKC TUFO Prostějov, který pro letošek výrazně posílil na několika frontách.

prostjov-team-1

Z loňského týmu zůstali Jakub Filip, Luděk Lichnovský, Matěj Zahálka, Adam Kožušník a Wojciech Pszczolarski, které pro letošek doplnili Petr Lechner, Tomáš Koudela, Radovan Doležel a Marek Šipoš.

„Role lídra bude v rovinatějších závodech ležet především na Petrovi Lechnerovi. Petr je zkušený závodník, vynikající sprinter. Pro kopcovitější závody máme výborného vrchaře Tomáše Koudelu. Stejně tak bude v kopcích silný i Adam Kožušník. Pro rovinatější závody s časovkou je tu zase Radovan Doležel, výborný tempař i časovkář,“ uvedl jeden ze sportovních ředitelů Tomáš Konečný, který před sezónou 2015 rovněž posílil prostějovský tým.

team komplet tufo

„Myslím, že letos je v Prostějově nejsilnější sestava, která tady kdy byla. Mohli bychom bojovat i o vítězství mezi týmy v Českém poháru,“ dodal Konečný, který je i nadále trenérem české reprezentace.

Člen vedení prostějovské stáje Michal Mráček prozradil, že se tým oproti loňsku více zaměří na domácí pohár. „A při startech v seriálu Europe Tour se pokusíme o zisk bodů do rankingu UCI. Předvést se samozřejmě budeme chtít i na dráhových závodech. Rádi bychom, aby si naši závodníci svými výkony řekli o zařazení do reprezentačních výběrů, a to na silnici i na dráze,“ prohlásil Mráček.

team tufo 3

Při slavnostní prezentaci byla všem přítomným představena nová kola italské značky Wilier a závodníci se předvedli v novém designu dresů. Již zítra se téměř kompletní sestava v prostějovských barvách postaví na start ve Velké Bíteši.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.