SuperCycling.cz

Tým Kreuzigera se Saganem zbrojí na sezónu v Poreči

26. 10. 2015, 16:54

Sezóna 2015 pomalu doznívá, ale některé týmy už začínají zbrojit na rok 2016. Třeba stáj Romana Kreuzigera či úřadujícího mistra světa Petera Saganem, která by měla v nové sezóně vystupovat jen jako Team Tinkoff po odchodu dánského sponzora Saxo Bank.

Dvě největší hvězdy týmu v roce 2016: Peter Sagan a Alberto Contador.

Dvě největší hvězdy týmu v roce 2016: Peter Sagan a Alberto Contador.

Poté, co tým opustil Bjarne Riis, stáj upustila od gigantických teambuildinigů, v nichž se dánský stratég doslova vyžíval. Poslední takovou akcí byl loňský výstup všech závodníků i zaměstnanců týmu na Kilimandžáro. Můžete si ho připomenout i ve fotogalerii.

Letos se první mítink před novou sezónou koná ode dneška v chorvatské Poreči, tamní resort Valamar Diamant bude všechny členy týmu hostit do čtvrtka. Sešla se tam kompletní sestava závodníků pro rok 2016.

Tedy i početnější česko-slovenská kolonie o Erika Bašku, který přišel z týmu AWT-GreenWay, a také slovenského sportovního ředitele Jána Valacha, jenž přichází z formace Cycling Academy.

porec 1

Finální sestava závodníků týmu Tinkoff 2016 je následující. Tvoří ji 27 závodníků: Erik Baška, Daniele Bennati, Adam Blythe, Manuele Boaro, Maciej Bodnar, Pavel Brutt, Alberto Contador, Oscar Gatto, Michael Gogl, Jesper Hansen, Jesús Hernández, Robert Kiserlovski, Michael Kolář, Roman Kreuziger, Rafal Majka, Jay McCarthy, Sergio Paulinho, Jevgenij Petrov, Pawel Poljanski, Michael Rogers, Ivan Rovnyj, Juraj Sagan, Peter Sagan, Matteo Tosatto, Jurij Trofimov, Nikolaj Trusov a Michael Valgren.

Novými tvářemi jsou Baška (AWT-GreenWay), Brit Blythe (Orica Green-EDGE), Ital Gatto (Androni Giocattoli), Rakušan Gogl (Tirol, v Tinkoff-Saxo už byl od srpna jako stážista) a Rus Trofimov (Kaťuša).

Z ruské formace naopak odešli Christopher Juul-Jensen (Orica-GreenEdge), Michael Mörköv (Kaťuša), Matti Breschel (Cannondale-Garmin), Chris Anker Sörensen (Bretagne-Séché Environnement), Oliver Zaugg (IAM Cycling) a Ivan Basso ukončil kariéru.

hotel porec 3

„Máme tu kompletní sestavu, a proto se můžeme v klidu koncentrovat na plánování roku 2016. Je to první důležitý krok před dlouhou sezónou plnou velkých výzev a mítink poslouží i k tomu, aby se noví závodníci začlenili do týmu,“ uvedl generální manažer Stefano Feltrin. „Budeme řešit se všemi jejich program, závodníci podstoupí i lékařská vyšetření a budeme se zabývat také technickými věcmi,“ prozradil.

Po úvodním mítinku čeká některé závodníky ještě dovolená, jiní už se začnou pozvolna chystat na novou sezónu. První soustředění absolvují cyklisté týmu Tinkoff začátkem prosince na Kanárských ostrovech.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.