SuperCycling.cz

Tým Klein Constantia posílil a má velké plány

29. 1. 2016, 08:00

S notně obměněným kádrem, výrazně posílen a s velkými ambicemi půjde do sezóny 2016 český kontinentální tým Klein Constantia, z minulého roku známý jako AWT-GreenWay. Farma stáje WorldTour Etixx-Quick Step bude sázet i na tři Čechy: hvězdu Michala Schlegela, dále Romana Lehkého a novou akvizici Františka Sisra.

klajni-horni

Velkou většinu však tvoří zahraniční závodníci a letos jde o borce ze všech koutů světa. Z loňské sestavy zůstali Polák Przemysław Kasperkiewicz, Španěl Ivan Garcia Cortina a německý vicemistr světa v časovce U23 Maximilian Schachmann.

Novými tvářemi jsou Portugalec Nuno Bico, jehož provází pověst velmi dobrého vrchaře, stejně jako Španěla Enrica Mase. „Byl jedničkou Contadorova mládežnického týmu, opravdu skvělý vrchař,“ chválí 21letého Španěla sportovní ředitel Klein Constantia René Andrle.

Vedle Schachmanna získal český tým dalšího skvělého německého časovkáře Jonase Bokeloha, který je juniorským mistrem světa z roku 2014, Francouz Rémi Cavagna je zase úřadujícím mistrem své země do 23 let v časovce. „Bokeloh je i výborný klasikář a sprinter,“ charakterizoval ho Andrle.

schlegel a ljogkij

Michal Schlegel a Roman Lehký

Klasiky by měly být doménou Belgičana Kellyho Mollyho, Novozélanďan Hamish Schreurs skončil nedávno třetí na mistrovství své země v časovce U23 a třetí byl i ve společném silničním závodě s elitou.

Poslední zahraniční akvizicí je Ekvádorec Jhonatan Narvaez. Ten se dlouho chystal doma a k týmu by se měl připojit až nyní. „Dostali jsme na něj dobré reference,“ říká Andrle. Ekvádorský cyklista má trošku paralelu například s příběhem Kolumbijce Quintany. „Bydlí v horách, kde ani není pokrytí mobilní sítí. Dá se mu volat jen přes wifi na Whatsapp. Zatím mluví jen španělsky, ale učí se angličtinu,“ prozrazuje Andrle.

jest jedna klajn

Hodně si slibuje od českých závodníků, přičemž Schlegel s Lehkým už jsou v týmu druhým rokem. „Schlegel měl vloni výbornou druhou půlku sezóny. Tým Etixx-Quick Step o něm přemýšlel už pro tuto sezónu, ale nakonec zůstal. Podle mě je to tak lepší, rok ještě potřebuje dozrát a pak už může do WorldTour,“ míní Andrle a prozrazuje, že Němec Schachmann už má budoucnost v Etixx-Quick Step jistou. „Už tam má podepsáno na další dva roky.“

Novou akvizicí je František Sisr z Dukly Praha, který je nejstarším závodníkem týmu. V březnu mu bude třiadvacet. „Franta je zkušený závodník a výborný sprinter. Věřím, že mladším klukům pomůže a sám zajede nějaké dobré výsledky,“ dodává Andrle.

slegu a sisr klajn

Michal Schlegel a František Sisr

Tým by podle něj měl být hodně silný. „Hodně se na posilách podílel i sám Patrick Lefevere. Chce, abychom v téhle kategorii byli nejlepší tým na světě. I díky Patrickovi jsme využili služeb jednoho španělského skauta, s nímž jsme se sešli při mistrovství světa v Richmondu. Je to první skaut v cyklistice a hodně nám pomohl,“ prozrazuje Andrle.

Tým Klein Constantia má skvělé zázemí. Každý ze závodníků má k dispozici čtyři kola, mohou využívat služeb dietologa, psychologa. Na sezónu se chystají ve španělském Calpe, kde najdou pokaždé fantastické podmínky. V hierarchii kontinentálních týmů jsou v tomto směru cyklisté české stáje, která letos v názvu propaguje proslulou vinařskou oblast v JAR, od ostatních odskočeni.

A to ještě v minulém roce měli na většině závodů k dispozici luxusní autobus, kterými disponují stáje WorldTour a některé týmy z druhé divize. „Letos jsme se ho zbavili. Vzali jsme si kemper, který nám stačí, protože stejně všechny závody jezdíme v šesti,“ přibližuje Andrle.

nuo

Nuno Bico, mistr Portugalska do 23 let.

Spolu s ním zůstává v roli sportovního ředitele další bývalý skvělý profesionál Pavel Padrnos, nově byl do této role jmenován i Belgičan Geert van Bondt, rovněž bývalý cyklista. „Je to velká posila. Měl by jako Belgičan ještě vylepšit komunikaci s prvním týmem, navíc dobře zná závody v Belgii i Nizozemsku, takže bychom z jeho příchodu měli těžit,“ uvedl na jeho adresu Andrle.

A jaké jsou podle něj vyhlídky týmu v roce 2016? „Cíl je jasný: vyhrát víc závodů. Klukům věřím, ten tým je opravdu hodně silný.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.