SuperCycling.cz

TUFO-PARDUS Prostějov oficiálně představen

29. 3. 2019, 06:27

Po loňské úspěšné sezóně, kterou absolvoval elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov ve značně obměněné sestavě, složené převážně z mladých závodníků do 23 let, sází na stejnou strategii i letos.

stjovpardus

Z loňské sestavy budou nadále barvy TUFO-PARDUS Prostějov oblékat prostějovští odchovanci Tomáš Bárta a Luděk Lichnovský, dále pak juniorský dráhový mistr světa Daniel Babor, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček a úřadující mistr Evropy a čtvrtý z mistrovství světa v bodovačce Wojciech Pszczolarski.

Novými posilami týmu budou mladí závodníci Vladimír Mikšaník a Matouš Měšťan, loňští juniorští reprezentanti. Výraznou posilou pro dráhu i silnici pak bude Denis Rugovac, který by se měl zhostit role kapitána. Tým naopak opustili Karel Hník, který přestoupil do Elkov Author a Mykyta Zubenko.

„Nebude lehké navázat na úspěchy loňské sezóny. Tomáš Bárta vyhrál nováčka roku v českém poháru na silnici, nyní už náš bývalý závodník Karel Hník vyhrál pohár v Ostravě a dařilo se i na mezinárodní scéně, kde například Karel Tyrpekl obsadil druhé místo v závodě Visegrádské 4. Budeme se samozřejmě snažit na úspěchy navázat, prioritou na domácí scéně pro nás bude ŠKODA CUP, který startuje už tuto neděli a určitě o sobě opět chceme dát vědět i v mezinárodní konkurenci. Přesto, že je tým velmi mladý, má velký potenciál,“ řekl sportovní ředitel a trenér Tomáš Konečný.

Druhý sportovní ředitel Michal Mráček pak blíže představil plány týkající se kalendáře na letošní sezónu: „Máme v kalendáři celou řadu kvalitních zahraničních startů, ať už to jsou třeba podniky v Polsku, nebo závod kategorie UCI 2.1 v Estonsku. Vedle silnice se ale samozřejmě věnujeme také dráze, kde máme nemalé ambice. Jako tým v současné době u nás nemáme ve vytrvalostních disciplínách konkurenci, ale s tím se nechceme spokojit a postupně se chceme prosazovat i na mezinárodních mítincích.“

stjov23

TUFO-PARDUS Prostějov pomýšlí také na účast na vrcholných akcích: „V loňském roce jsme měli zástupce na mistrovství Evropy i světa jak na silnici, tak na dráze, kde mimochodem Wojciech Pszczolarski získal svůj už třetí evropský titul v bodovačce. Na to bychom chtěli navázat a kluci určitě budou bojovat o nominace,“ sdělil ambice Mráček.

Novinky oznámil TUFO-PARDUS Prostějov také ve spolupráci s některými partnery. Jednou z nich je například rozšíření podpory od společnosti Motor Tec, která týmu rozšířila vozový park o osobní automobil.

„Všem našim partnerům patří velké poděkování. Jejich výčet by byl velice dlouhý, je ale jasné, že bez jejich podpory, podpory města Prostějova a Olomouckého kraje, by náš tým nemohl fungovat. Jsem rád, že do toho jdou s námi a doufám, že jim naši závodníci důvěru v tým vloženou vrátí,“ zaznělo z úst předsedy týmu Petra Šrámka.

Modro žluté barvy TUFO-PARDUS Prostějov uvidíte už v sobotu na Velké ceně Hlohovce, kde bude vedle elitního týmu startovat také mládež a v neděli pak na české jarní klasice Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.