SuperCycling.cz

Tinkov se pustil do Contadora. Nemám ho rád, řekl

5. 10. 2016, 22:35

Ruský miliardář Oleg Tinkov opouští svět velké cyklistiky a tým Tinkoff zmizí z cyklistické mapy. Na konci sezóny poskytl rozhovor webu cyclingnews.com a opět si nebral servítky. Opřesl se mimo jiné do lídra svého stáje Tinkoff Alberta Contadora, který odchází do týmu Trek-Segafredo.

Tohle je minulost. Oleg Tinkov a Alberto Contador jako největší kamarádi na snímku z loňského roku.

Tohle je minulost. Oleg Tinkov a Alberto Contador jako největší kamarádi na snímku z loňského roku.

„Mám s ním hodně špatné vztahy, i když to v médiích nikdy neproběhlo. V podstatě mezi sebou nemáme žádný vztah. Respektuji ho jako závodníka za to, co v minulosti dokázal, ale jako člověk mě nikdy neoslovil. Nemám ho rád,“ překvapil Tinkov.

„Dokonce i v týmu ho většina ostatních závodníků nemá ráda. Kromě jeho malé španělské skupiny. Myslím, že v Treku to s ním budou mít těžké. Přichází tam s tou svou skupinkou, ale nadělají tam spoustu zmatku. Chci je varovat,“ řekl ruský byznysmen.

Co Tinkovovi ještě vadí? „Jsem vytočený. Nevyhráli jsme WorldTour mezi týmy, protože Contador často padal, byl nemocný nebo zabalil závody. Nejel na Lombardii, asi kvůli viróze, ale i tak je to sračka. Za peníze, které vydělává, by se měl chovat jinak. Valverde byl nemocný tři dny před Lombardií, ale jel tam a skončil v top 10. To je třída,“ nebral si servítky Tinkov.

polongirrruuu

Po vítězství na loňském Giru.

Contadora nepozval ani na závěrečnou týmovou party, která se konala po Lombardii. „Řekl jsem mu: jsi nemocný, zůstaň doma. Můžeš sem přinést nějaký virus a ostatní kluci se nakazí před mistrovstvím světa. Naše party tím nijak neutrpěla. On je pořád smutný a nudný. Nikdy se nenapije šampaňského, pořád řeší jídlo, a to se soustředí jen na červencovou Tour de France...“

Přílišná koncentrovanost podle Tinkova španělského cyklistu brzdí. „I kvůli tomu často padá. Je na sebe příliš tvrdý, nedokáže se uvolnit. Takoví závodníci jsou strašně nudní. Můžou se jít vys... Mají strašný život,“ prohlásil Tinkov.

Podle něj byl měl Contador dostát původním slibům a ukončit kariéru. „Už se nebude zlepšovat. Já jako majitel týmu končím na vrcholu. On je přes to všechno velký šampión a taky měl skončit teď. Letos na Vueltě se před něj dostali tři nejlepší závodníci, za rok jich bude dvacet. Už nemá na to, aby vyhrál Grand Tour. Měl by skončit,“ pokračoval v kritickém tónu Tinkov.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.