SuperCycling.cz

Terpstra opouští Quick-Step. Míří do Direct Energie

16. 8. 2018, 18:20

Nizozemský excelentní klasikář Niki Terpstra (34) opouští po osmi letech belgický Quick-Step a trochu překvapivě podepsal do francouzského druhodivizního týmu Direct Energie.

nikipiki

Z českého pohledu je to zpráva celkem dobrá, protože Zdeněk Štybar bude mít v týmu (pokud Quick-Step nepodepíše nějaké další klasikářské eso) o jednoho rivala na klasiky méně, ale pro belgický tým půjde o oslabení, protože Terpstra je stále schopen vyhrávat ty největší závody. Letos slavil vítězství na Flandrech, ovládl i E3 Harelbeke a Le Samyn, na Roubaix byl třetí.

„Sním o tom, že týmu Direct Energie přinesu velké klasikářské vítězství a rád bych v jeho dresu vyhrál etapu na Tour. Už jsem se o to pokoušel mockrát, ale nikdy to nevyšlo. Třeba se to konečně povede v dresu francouzského týmu,“ řekl Terpstra.

„Byl jsem překvapen, jak dobře se tým letos prezentoval na klasikách v Belgii. Jeho závodníci jako Gaudin, Chavanel nebo Petit byli hodně ve hře. A líbil se mi i jejich agresivní styl závodění na Tour de France,“ dodal nizozemský závodník.

nikicopikii

„Přivítat u nás závodníka kalibru Nikiho, to je čest pro celý náš tým. Má charakter, ambice a skvěle k nám zapadne,“ prohlásil manažer francouzské stáje Jean-René Bernaudeau.

Generální manažer týmu Quick-Step Floors Patrick Lefevere přiznal, že i když je stáj na příští sezónu zajištěna, nového generálního partnera ke Quick-Stepu zatím nenašel.

„Pokud ho nenajdeme, budeme se v nové sezóně jmenovat Wolfpack-QuickStep. To můžu potvrdit. S Wolfpackem (vlčí smečka) to byl ze začátku jen takový vtip, ale lidé si to oblíbili. Líbí se to i závodníkům a nezní to špatně,“ uvedl týmový boss, jenž by v případě nesehnání dalšího sponzora hospodařil s rozpočtem cca 18 mil. eur.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.