Sparťané závodili ve Walesu, nejlepším Čechem Hník

15. 6. 2015, 15:43

Cyklisté Sparty Praha startovali na závodě kategorie 1.1 UCI Velothon Wales v Cardiffu. Nejlepším z jejích cyklistů byl 41. Pavel Stöhr, nejlepším Čechem šestnáctý Karel Hník. Ten měl dvojnásobný důvod k radosti, protože zvítězil jeho dánský stájový kolega z formace Cult Energy Martin Mortensen.

sparta-wales

Závod se jel na 174 km se čtyřmi náročnými stoupáními (celkové převýšení bylo 2481 m).

Na 20. km odjela 14ti členná skupina, kde měla Sparta Václava Viktorina a Tomáše Holuba. Skupina si získala asi minutový náskok, který byl smazán najetím do 6 km dlouhého stoupáním na 80. km.

pavel stohr wales

Pavel Stöhr

Po dvou vrchařských prémiích zůstalo na čele asi 50 závodníků. Rozhodující poslední dvě 12% stoupání skupinu definitivně rozdělila. Pavel i Jan Stöhrovi dojeli ve druhé skupině na 41. resp. 47. místě. Hník přijel do cíle v 1. skupině, na 16. místě zaostal jen minutu za vítězem a ukazuje, že se dostává do formy.

hnik wales

Karel Hník

Závodu amatérů se zúčastnilo na 15 000 cyklistů!

Druhá část týmu Sparty Praha jela v neděli Dukovanské okruhy. Vítězství vybojoval David Dvorský (Whirlpool Author), druhý protnul cílovou pásku Tomáš Zechmeister (Puskinak.cz) a třetí dospurtoval sparťan Martin Červenka.