SuperCycling.cz

Sky ukončí v roce 2019 sponzorování týmu. Přežije?

12. 12. 2018, 15:13

Nejbohatší tým světa Sky bude muset hledat nového sponzora. Britská televizní společnost Sky totiž nečekaně oznámila, že po sezóně 2019 desetileté partnerství s týmem ukončí. S podporou týmu skončí i další z partnerů, společnost 21st Century Fox.

toskynakonec

Team Sky byl založen v roce 2010 a za tu dobru vyhrál 6x Tour de France díky Chrisi Froomovi (4x), Bradleymu Wigginsovi a Geraintu Thomasovi. „Jsem pyšný na to, co jsme za ty roky s týmem Sky a také britskou reprezentací dokázali. Ale přišel čas, abychom tuto kapitolu ukončili a otevřeli nové stránky v příběhu firmy Sky,“ uvedl šéf exekutivy Sky Group Jeremy Darroch.

brejsfejs

Team Sky, který hospodaří s ročním rozpočtem 35 mil. eur, tak bude muset začít hledat nového generálního sponzora. „Tým bude fungovat i v dalších letech, jen pod jiným názvem. Věříme, že nového partnera najdeme,“ řekl boss britské stáje David Brailsford.

Bude se ale muset snažit. Úřadující vítěz Tour de France Geraint Thomas podepsal letos po Tour novou smlouvu až do konce roku 2021, kolumbijský supertalent Egan Bernal dokonce prodloužil kontrakt do roku 2023. A platy ve Sky jsou hodně vyšponované.

krisakpisssak

Závodníci britské stáje jsou nyní na soustředění na Mallorce a o rozhodnutí Sky ukončit sponzoring se měli dozvědět včera pozdě večer. „Musíme Sky v první řadě poděkovat za ty skvělé roky. Jeden z nich máme ještě před sebou a všichni se na něj těšíme,“ uvedl Chris Froome.

„Těžko můžu předpovídat budoucnost, ale můžu s jistotou říct, že tento tým je opravdu výjimečný. Rádi bychom společně fungovali i v roce 2020 - v jiných barvách, s jiným partnerem, ale se stejnou morálkou a vůlí bojovat o vítězství,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.