SuperCycling.cz

SKC TUFO Prostějov posílil a má vysoké cíle

29. 11. 2015, 14:49

SKC TUFO Prostějov se připravuje na svou čtvrtou sezónu v kategorii UCI Continental teams. Sestava doznala během zimní přestávky četných změn a tým v obměněném složení už za sebou má dva srazy. První se uskutečnil v Prostějově, kde šlo především o to se navzájem poznat, podruhé se závodníci sešli na soustředění v Karlové Studánce. 

prostjov-trojka-n

Jak se změnil tým oproti sestavě 2015? „Z týmu Puskinak.cz přišel Tomáš Medek, je to rychlostně vybavený závodník, kterému nevadí ani středně kopcovitý terén, a při kvalitnějším závodním programu je zde stále předpoklad pro jeho výkonnostní růst,“ řekl trenér týmu Michal Mráček.

Další výraznou posilou je Petr Hampl z Favoritu Brno. „Je to bojovník, jakého jsme v týmu potřebovali, v letošním roce v celkovém pořadí ČP na silnici obsadil deváté místo,“ uvedl na jeho adresu trenér.

Výraznou posilou pro závěrečné spurty a do dráhových závodů by měl být Polák Adrian Tekliński, který do týmu přichází z polsko-ukrajinského Kolss BDC team. „Adrian má velké ambice stát se lídrem týmu v rovinatých závodech, kde se bude v závěru spurtovat. Hodně si od něj slibujeme i v dráhových závodech,“ řekl Michal Mráček k závodníkovi, který byl třetí na letošním dráhovém ME ve scratchi.

prostjov 2016 fotka

Do prostějovského týmu přišli i nadějní junioři. Martin Spudil, Matěj Štibingr a z odchovanců zůstává Daniel Chytil. Ze sestavy 2015 dále zůstávají Matěj Zahálka, Luděk Lichnovský, Marek Šipoš, Adam Kožušník, Lukáš Matula, a také opory Tomáš Koudela a Wojciech Pszczolarski.

Odešli Petr Lechner a Radovan Doležel. „U nich jsme neuplatnili opci, neboť nenaplnili naše očekávání. Již v první polovině pro vleklé zdravotní problémy ukončil aktivní kariéru Viktor Vrážel. Po konci sezóny pak kariéru ukončil i Jakub Filip. Chytrý závodník, který v prostějovském klubu vyrostl, se však s týmem zcela neloučí, nadále bude působit jako trenér u mládeže,“ prozradil Michal Mráček.

prostjov 2016 dvojka

A jaké jsou cíle pro rok 2016? „Chceme bojovat o vedoucí pozici mezi týmy v Českém poháru a v jednotlivých závodech získat maximum pódiových umístění, především v kategorii Elite, ale i v dalších přidružených soutěžích, U23 a „nováček“. Na domácím silničním šampionátu bychom se rádi zapojili do bojů o medaile, především pak v kategorii U23. A v závodech mezinárodního kalendáře UCI chceme navýšit bodový příspěvek do rankingu UCI Europe Tour,“ podotkl předseda klubu Petr Šrámek. „Výše uvedené plány jsou ambiciózní, nicméně kádr, vize a nasazení všech lidí v našem týmu, má předpoklady k jejich naplnění,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.