SuperCycling.cz

Saxo Bank končí se sponzoringem týmu Tinkova

15. 10. 2015, 20:58

Dánská společnost Saxo Bank končí se sponzoringem týmu ruského majitele Olega Tinkova, který podporovala osm let. Tinkov dál hodlá stáj, kde působí mj. Roman Kreuziger, Alberto Contador či Peter Sagan, financovat z vlastních zdrojů.

Logo Saxo Bank už na dresech týmu v roce 2016 figurovat nebude.

Logo Saxo Bank už na dresech týmu v roce 2016 figurovat nebude.

„Spolupracovat s týmem během posledních osmi sezón, byla čest a jsme velice hrdí na mnoho úspěchů, kterých jsme společně dosáhli. Poděkování si zaslouží jak současný tým, tak i legendy, které byly součástí týmu v minulosti – Bjarne Riis, Alberto Contador, Peter Sagan, bratři Schleckovi, Fabian Cancellara, Carlos Sastre, Matti Breschel, Chris Anker Sörensen i všichni další jezdci, jejichž vášeň a soudržnost byla oporou pro tým i pro naši značku z pozice sponzora,“ uvedli Lars Seier Christensen a Kim Fournais, generální ředitelé a spoluzakladatelé Saxo Bank.

V prohlášení, které poskytli médiím, se dále píše: „Poděkování za partnerství patří především Olegu Tinkovovi, současnému majiteli týmu, a také managementu týmu Tinkoff-Saxo. Těšíme se na společné ukončení sezóny, které se uskuteční ve velkém stylu. Cyklistika bude mít vždy zvláštní místo v našich srdcích a týmu přejeme do budoucna mnoho úspěchů.“

Společnost Saxo Bank byla hodně spjata s dlouholetým šéfem stáje Bjarne Riisem, který pro neshody s Tinkovem letos v březnu skončil. Součástí dohody bylo finanční vypořádání, spekulovalo se o částce 6 miliónů eur.

Oleg Tinkov prozradil, že Saxo Bank odstřihl on sám. Dánskou banku prý žádal o zvýšení financí pro tým za to, že bude dál figurovat v názvu.

saxo bank konec horni

„Chtěl jsem po nich reálné peníze a ne něco, co bývalo součástí Riisovy dohody s nimi. Oni jednoduše žádné další peníze na zaplacení neměli, tak s nimi dál nepokračujeme. Stylem Risse bylo nejdřív jim slíbit speciální cenu a teprve pak zažádat o peníze. To není můj styl. Takže to, že nepokračují, bylo moje rozhodnutí a ne jejich,“ uvedl Tinkov pro cyclingnews.com.

Otázkou je, jak se s tím sám popasuje, protože jen Sagan s Contadorem ho ročně údajně stojí 9,5 miliónu eur.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.