SuperCycling.cz

Rebellin nekončí! Ve 46 letech podepsal nový kontrakt!

3. 12. 2017, 22:01

Cyklistická dlouhověkost nezná mezí. Ital Davide Rebellin je toho zdárným příkladem. Tenhle matador poté, co ukončil roční angažmá v barvách Kuwait - Cartucho.es, podepsal ve 46 letech kontrakt do nového alžírsko-belgického kontinentálního týmu Natura4Ever-Sovac!

beuiiiinm

„Je to sen, který se stal skutečností. Moc jsem o něj stál. Davide bude hrát v našem týmu důležitou roli. Jednak kvůli svým sportovním kvalitám, které jsou stále velké, tak i pro naše mladé závodníky, jimž bude předávat zkušenosti,“ prohlásil manažer týmu Geoffrey Coupe.

Stáj vznikla spojením belgického amatérského týmu Naturablue a alžírského kontinentálního týmu Velo Club Sovac. Na soupisce zatím figurují kromě Rebellina závodníci z Belgie a Alžírska.

Mezi známější jména patří např. úřadující alžírský šampión Youcef Reguigui, jenž přišel z Dimension Data, nebo Belgičan Gaetan Bille, který závodil dva roky v Lottu a v roce 2015 byl třetí na závodě Kolem Belgie.

beuinpodepisujeee

Rebellin, trojnásobný vítěz Valonského šípu, a král Lutychu i Amstelu z roku 2004, vyhrál v letošní sezóně etapový závod Tour de Banyuwangi Ijen v Indonésii, prvenství slavil i v horské etapě závodu Kolem Íránu.

Rebellin se stal profesionálem už v roce 1992, kdy řada jeho kolegů z pelotonu ještě ani nebyla na světě. Na kontě má celkem 46 profesionálních vítězství. Na olympiádě v Pekingu 2008 vybojoval stříbro v silničním závodě, ale musel ho vrátit kvůli pozitivnímu dopingovému testi, za který dostal dvouletý distanc. Do závodů se vrátil v roce 2011.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.