SuperCycling.cz

Řady Bahrain Merida rozšíří Pozzovivo

23. 8. 2017, 20:00

Maličký Ital Domenico Pozzovivo končí po této sezóně svou pětiletou misi v barvách francouzské stáje AG2R a stane se novou posilou stáje Bahrain Merida. S ní podepsal 34letý excelentní vrchař dvouletý kontrakt.

menico1

„Jsem rád, že budu součástí týmu, který hned během prvního roku ve WorldTour zanechává velmi dobrý dojem. Bydlím ve Švýcarsku blízko Vincenza Nibaliho i Enrica Gasparotta, takže jsem se od nich dozvěděl o týmu i jeho vyhlídkách řadu věcí,“ prozradil Pozzovivo.

„Ve hře bylo několik týmů, takže to rozhodování nebylo snadné. Ale hodně mi pomohl rozhovor s manažerem Bahrain Merida Brentem Copelandem, s nímž jsme si na rovinu řekli, co ode mě očekávají a co jim mohu nabídnout já,“ přiznal.

„Zároveň bych rád poděkoval AG2R za 5 krásných let. Všem kolegům a realizačnímu týmu patří velký dík, ale teď přišel čas otočit stránku a začít další kapitolu. Těším se na nové dobrodružství s Bahrain Merida,“ řekl Pozzovivo.

menico2

Svou profesionální kariéru zahájil v roce 2005. Je specialistou na Grand Tours, probíhající Vuelta je už jeho patnáctou. Nejlepších výsledků dosahuje tradičně na oblíbeném Giru, kde už byl 5x v top 10. Nejlepším výsledkem je 5. místo z roku 2014, letos byl 6.

I když mu v listopadu bude už 35 let, zažívá letos Pozzovivo jednu z nejlepších sezón kariéry. Kromě zmíněného 6. místa na Giru byl 3. na závodě Tour of the Alps, 4. Kolem, Švýcarska, kde navíc vyhrál 1 etapu, nebo 6. Kolem Polska.

Sejde se s Cinkem?

Zatím není známo, zda bude dres Bahrain Merida oblékat i v příští sezóně Ondřej Cink. Letos zažíval výbornou premiérovou sezónu na silnici, ale během Tour mu vystavily stopku problémy s kolenem. Od té doby stále nemůže ani trénovat. Již dříve ale Cink prohlásil, že má o další budoucnosti jasno a čeká, až zprávu o jeho příštím angažmá oznámí tým.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.