SuperCycling.cz

Quick-Step s dvěma Čechy má opět nejvyšší ambice

23. 11. 2017, 21:38

V uplynulé sezóně vybojoval tým Quick-Step Floors úctyhodných 56 vítězství a pošesté v řadě se přehoupl přes magickou hranici 50 prvenství. I když pro novou sezónu belgická stáj hodně omladila sestavu, nadále sází mimo jiné na Čechy Zdeňka Štybara i Petra Vakoče a věří, že naváže na předchozí úspěšné roky.

styxbyhorni98

Sestava pro rok 2018 čítá celkem 27 závodníků ze 13 zemí, z toho 4 neoprofesionály. Jsou to Kolumbijec Alvaro Hodeg, Jhonatan Narvaez z Ekvádoru, Holanďan Fabio Jakobsen a Brit James Knox. Dalšími novými tvářemi jsou italský sprinter Elia Viviani (dosud Sky), neméně ostřílený Dán Michael Mörköv (přichází z Kaťuši) a Francouz Florian Sénéchal (Cofidis).

Generální manažer týmu Patrick Lefevere věří, že i přes odchody některých opor bude tým opět úspěšný na všech frontách. Jen pro zajímavost, tým pod jeho vedením za 15 let existence vybojoval neskutečných 615 vítězství.

levefr klsestav

„Máme řadu nových závodníků, někteří z nich jsou velmi mladí, ale díváme se do nové sezóny s velkým sebevědomím. Ten letošní rok byl výtečný a příští rok bychom na to rádi navázali. Chceme být úspěšní na klasikách i etapových závodech,“ řekl Lefevere.

Ale bude to těžké, protože Quick-Step opustila řada opor. Marcel Kittel zamířil do Kaťuši, Dan Martin do UAE Team Emirates, Gianluca Brambilla do Trek-Segafredo, Matteo Trentin i Jack Bauer jdou do Oriky, David De La Cruz do Sky a špičkový domestik Julien Vermote do Dimension Data.

Tým navíc pro příští rok výrazně omladil, věkový průměr je 26,85 roku, což bude jedna z nejmladších sestav ve WorldTour. „Cítím z týmu velké odhodlání tvrdě pracovat, a když se podívám na naši sestavu, tak jsem optimistou,“ prohlásil Lefevere.

virjaa87

Kolumbijský sprinter Fernando Gaviria by měl být opět jednou z klíčových postav Quick-Stepu.

Quick-Step Floors 2018

Julian Alaphilippe, Eros Capecchi, Rémi Cavagna, Laurens De Plus, Tim Declercq, Dries Devenyns, Fernando Gaviria, Philippe Gilbert, Alvaro Hodeg, Fabio Jakobsen, Bob Jungels, Iljo Keisse, James Knox, Yves Lampaert, Davide Martinelli, Enric Mas, Michael Mörköv, Jhonatan Narvaez, Maximiliano Richeze, Fabio Sabatini, Maximilian Schachmann, Florian Sénéchal, Pieter Serry, Zdeněk Štybar, Niki Terpstra, Petr Vakoč, Elia Viviani.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.