SuperCycling.cz

Prostějovský tým vyrazil na chorvatsko-slovinskou misi

28. 2. 2016, 09:58

Tým SKC TUFO Prostějov, který i letos bude působit se statusem kontinentální formace, vstupuje do sezóny. Pod vedení trenéra a sportovního ředitele Tomáše Konečného vyrazil na jih, konkrétně do Chorvatska a Slovinska, kde ho čekají první starty v sezóně.

horni-nova-pro

Již dnes je to ve Slovinsku GP Izola, následují chorvatské závody Umag Trophy (2. 3.), Poreč Trophy (5. 3.) a následně etapový závod Istrian Spring Trophy (10. - 13. 3.). Těchto startů se zúčastní i řada dalších českých týmů včetně Klein Constantia či Whirlpool Author.

„Tyto závody spojíme se soustředěním a celkem tam budeme dva týdny. Základnu budeme mít v Poreči,“ prozradil sportovní ředitel a trenér SKC TUFO Prostějov Tomáš Konečný.

Tým v tuto chvíli čítá 12 závodníků. „Z původní sestavy vypadl Adam Kožušník. Bohužel ho trápily vleklé zdravotní problémy, neustále se mu vrací virózy. V tuhle chvíli to vypadá na ukončení silniční kariéry, ale třeba se to ještě zlepší a vrátí se. Je to škoda, protože Adam vypadal dobře a je to fajn kluk do týmu,“ přiznal Konečný.

dresy prost

V týmu přesto vidí velkou sílu. Tahouny by měli být Koudela, Hampl a Medek, přičemž poslední dva jsou nové posily. Výraznou posilou pro závěrečné spurty a do dráhových závodů by měl být Polák Teklinski. Do prostějovského týmu přišli i nadějní junioři Spudil a Štibingr a z odchovanců Chytil. Ze sestavy 2015 dále zůstávají Zahálka, Lichnovský, Šipoš, Matula a v neposlední řadě Polák Pszczolarski, úřadující mistr Evropy v bodovačce.

Konečný se v prostějovském týmu snaží o větší propojení s mládeží, proto zavedl například občasné společné tréninky či soustředění. „Pro mladé závodníky je to hodně motivující, když se potkávají s těmi nejlepšími. Naši mladí závodníci za námi přijedou i teď na týden do Chorvatska,“ uvedl sportovní ředitel.

„Z týmu mám opravdu dobrý pocit. Cítí z něj velkou sílu a jsem plný očekávání. Věřím, že se dobré výsledky dostaví co nejdřív,“ dodal Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.