SuperCycling.cz

Prostějov získal velkou posilu, přichází Otruba

30. 3. 2017, 19:25

Jakub Otruba, jeden z velkých talentů české cyklistiky, se stal na začátku sezóny novou posilou týmu SKC Tufo Prostějov, který tak bude mít deset závodníků. Premiéru v modrožlutém dresu si odbude již tuto sobotu na Bíteši.

SetWidth680-otrub

Úřadující juniorský mistr republiky v silničním závodě a vicemistr v časovce ukončil po minulé sezóně působení v týmu Mapei Merida Kaňkovský a zkoušel štěstí v sídle UCI ve švýcarském Aigle, kde dávají prostor mladým talentovaným závodníkům.

„Bohužel mu ve finále nebyli schopni garantovat potřebný závodní program, tak se rozhodl pro nás,“ uvedl sportovní ředitel a trenér SKC Tufo Prostějov Tomáš Konečný. „Navíc bydlí v Olomouci, studuje tam školu a má to k nám kousek. To hrálo taky poměrně velkou roli,“ dodal.

Od 19letého Otruby si prostějovský tým slibuje velké posílení. „U nás mu ulehčíme přechod do mužů, kde bude prvním rokem. Bude mít odpovídající závodní program a slibujeme si od něj, že bude jedním z tahounů týmu. Určitě by měl bojovat o celkové vítězství v Českém poháru kategorie U23 a věříme, že v nejtěžších závodech bude zůstávat až do konce s těmi nejlepšími,“ řekl k nové posile Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.