SuperCycling.cz

Přestupová bomba: Hirt jde do Astany!

14. 8. 2017, 10:59

Honza Hirt bude od příští sezóny konečně jezdit ve WorldTour! A bude to pecka: na dva roky podepsal do Astany!

haacko

Honza poslední tři roky působil v týmu CCC Sprandi Polkowice a v této sezóně zajel svůj životní výsledek na Giru, kde skončil dvanáctý. Polská stáj mu nabízela prodloužení kontraktu, ale Hirt jednoznačně preferoval nejvyšší ligu. A skvělé vystoupení na Giru mu při vyjednávání hodně pomohlo.

„Během posledních let jsem tvrdě pracoval na tom, abych se neustále vyvíjel. Teď jsem nadšen, že příští sezónu konečně udělám vysněný a dlouho očekávaný krok do WorldTour. Jsem šťastný, že to bude v dresu Astany, jednoho z nejsilnějších týmů na světě. Je to neskutečné. Jsem připraven týmu maximálně pomoci k co nejlepším výsledkům,“ řekl Hirt.

Naposledy se představil v akci na v neděli skončené Czech Tour, kde obsadil páté místo. „Je to mladý závodník, který jde rychle nahoru. Jeho vývoj během posledních dvou let byl obdivuhodný a letos na Giru ukázal velký potenciál pro Grand Tours,“ uvedl generální manažer Astany Alexander Vinokurov.

„Jan přinese do našeho týmu sílu a jsem přesvědčen, že jeho přestup do WorldTour mu pomůže k tomu, aby udělal další velký krok v profesionální kariéře,“ dodal Vinokurov.

V Astaně by se měl stát jedním z lídrů na Grand Tours. Je téměř jisté, že po sezóně odejde největší hvězda kazašského týmu Fabio Aru, spekuluje se o jeho přestupu do Treku, kde by měl nahradit Contadora. Ale vedle Hirta Astana určitě ještě nějaké velké jméno přivede

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.