SuperCycling.cz

Představujeme: Tým SKC TUFO Prostějov 2017

17. 3. 2017, 13:00

Po návratu z téměř čtrnáctidenního soustředění na řeckém Rhodu se tým SKC TUFO Prostějov představil veřejnosti. Do sezóny 2017 vstoupí i s novou řeckou posilou.

prostj1

V konferenčním sále hotelu Orea Atrium v Otrokovicích před zástupce médií, partnerů týmu i zastupitele města Prostějova nastoupila osmička závodníků Matěj Zahálka, Luděk Lichnovský, Petr Hampl, Marek Šipoš, Martin Spudil, Matěj Štibingr, Wojciech Pszczolarski a Adrian Teklinski.

Z devítičlenné sestavy, která bude v letošním roce vozit žluto-modré barvy, chyběl jen Christos Volikakis. Bezmála osmadvacetiletý řecký závodník se po OH v Riu de Janeiru definitivně rozhodl pro změnu, ze sprinterských dráhových disciplín přesedlal na silnici a dráhové vytrvalostní disciplíny, a pro realizaci tohoto rozhodnutí přestoupil do prostějovského týmu.

Volikakis má na svém kontě tři účasti na OH, v Londýně vybojoval deváté místo v keirinu. V této své parádní disciplíně dosáhl na své největší úspěchy, titul mistra světě v juniorech, třetí místo na seniorském MS, apod.

mrakkkk

„SKC TUFO Prostějov jsem si vybral, neboť je to kontinentální tým, který se zaměřuje i na dráhovou cyklistiku. Tým samozřejmě sleduji delší dobu, a když jsem se po OH v Riu rozhodl zaměřit na vytrvalostní dráhové disciplíny a silnici, oslovil jsem tým z Prostějova,“ vysvětluje sympatický Řek, proč se rozhodl právě pro tým z Hané.

„Zda-li naváže na své úspěchy, bude záležet jen na něm, předpoklady pro to má. Ostatně stejnou historii má i Adrian Teklinski," věří v novou posilu sportovní ředitel Michal Mráček.

Prostějovský tým v letošním roce vstupuje do své páté sezóny v kategorii kontinentálních týmů UCI. „Závodní kalendář je nabitý, stejně jako v minulých letech budeme muset rozdělit síly mezi silnici i dráhu. Samozřejmě opět budeme chtít uspět na domácím poháru na silnici, ale kalendáři máme potvrzené závody UCI v Polsku, na Ukrajině, zvažujeme Francii,“ prozradil Mráček.

prostj2

„Nebude to lehké, ale věřím, že to zvládneme a v letošním roce budeme nejméně tak úspěšní, jako vloni, kdy se nám podařilo pravidelně sbírat body do mezinárodního rankingu, zvítězit v závodě domácího poháru na silnici a vítězit na domácích i zahraničních velodromech," dodává Michal Mráček. 

Předseda oddílu Petr Šrámek nezapomněl poděkovat přítomné primátorce Statutárního města Prostějova RNDr. Aleně Raškové a jejímu prvnímu náměstkovi Ing. Zdeňku Fišerovi za dlouhodobou podporu, které se klub těší nejen ze strany města, ale i Olomouckého kraje.

Poděkování patřilo i partnerům týmu, jejichž dlouhodobé podpory si klub velmi považuje. „Od podzimu probíhá další část rekonstrukce velodromu, díky městu máme dráhu BMX, bez níž by nevzniklo nové družstvo mladých závodníků, kterým se věnuje Jana Horáková,“ uvedl Šrámek.

prostj333

Realizační tým zůstává v nezměněné sestavě, s týmem pokračuje trenér Tomáš Konečný, který je v současné době s mládežnickým družstvem v Chorvatsku.

„Nesmíme zapomínat ani na mládež. Registrujeme zvýšený zájem dětí o cyklistiku, máme družstvo BMX, museli jsme posílit trenérské zajištění mládeže, které dosud leželo na bedrech zejména Martina Cetkovského. Věřím, že s mládeží navážeme na úspěchy let minulých," dodal Šrámek.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.