SuperCycling.cz

Potvrzeno: König míří za Saganem a Bártou do Bory

20. 9. 2016, 22:51

Tak teď už je to oficiální. Leopold König odchází po dvou letech z týmu Sky do německé formace BORA-Hansgrohe, kde už působil před odchodem do britského gigant. Ve staronovém týmu, který jde do WorldTour, se dohodl na tříleté smlouvě.

kkkkkkkijouuuu

V BORA-Hansgrohe se sejde s krajanem Janem Bártou, jenž má kontrakt ještě na příští rok a také početnou slovenskou kolonií v čele s megastar Peterem Saganem, novou posilou německého týmu. Ten ulovil i excelentního polského vrchaře Rafala Majku, jenž stejně jako Sagan přichází z Tinkoff.

Právě s Majkou by se König měl podělit o role lídrů na Grand Tours, protože Bora dosud takové závodníky neměla. Nebo alespoň takové, kteří by byli schopni atakovat stabilně top 10 celkového pořadí na Grand Tours.

ten lijou prositekjjjj

Tým dnes oznámil, že König bude v roce 2017 lídrem na Tour, která startuje v Düsseldorfu. „Byli to Enrico Poitschke a Ralph Denk, kteří mě před lety vytáhli z malého kontinentálního týmu, dali mi šanci jezdit největší světové závody a s tím souvisela i možnost růstu. Takže když jsem uslyšel o jejich novém projektu a ambicích, moc dlouho jsem neváhal. Beru to tak, že se vracím domů tam, kde všechno začalo,“ přiznal König.

„Za poslední dva roky jsem se ve Sky naučil spoustu věcí a jsem extrémně vděčný za tuhle zkušenost. Teď jsem připraven na další nové výzvy a věřím, že společnými silami v dalších letech naplníme naše cíle,“ přiznal šestý muž Gira 2015.

opojtjetek lijou

V dresu týmu, který fungoval ještě jako NetApp a později NetApp-Endura strávil König čtyři roky. A už tehdy ukázal, že je závodníkem pro Grand Tours. Na Tour de France 2014 skončil sedmý, na Vueltě 2013, která byla jeho první Grand Tour, devátý.

V německé stáji si jeho návrat pochvalují. „Jsem opravdu šťastný, že je zpátky. Cítím z jeho strany velkou důvěru v náš projekt, když se vrací z takového týmu jako Sky,“ prohlásil manažer německé stáje Ralph Denk.

„I když rok 2016 nebyl pro Lea nejlepším v jeho kariéře, pořád je to jeden ze závodníků s potenciálem bojovat na Grand Tours o pódium,“ dodal Denk.

s bjarticemlijou

Příchod parťáka přivítal i Jan Bárta. Po dvouleté pauze se oba sejdou v jednom týmu. „Jsem šťastný, že ho mám zase zpátky. Silná česko-slovenská skupina v Bora-Hansgrohe,“ napsal na Twitter.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.