Posílený tým Bahrain Merida věří v úspěšný rok 2019

19. 12. 2018, 21:51

Dva roky fungování má za sebou tým Bahrain Merida. V roce 2018 vybojovala stáj podporovaná bahrajnskými šejky a výrobcem kol Merida 26 vítězství, ovšem jen čtyři ve WorldTour. Na příští sezónu tým významně posílil a věří, že bude ještě úspěšnější.

kucinabahrajn

Kdo přišel? Úřadující mistr světa v časovce Rohan Dennis i jeho kolegové z formace BMC Dylan Teuns a Damiano Caruso, pozici týmu ve sprintech by měl posílit excelentní rozjížděč Marcel Sieberg (Lotto Soudal), kvalitu určitě přinese slovinský mistr v časovce Jan Tratnik (dosud CCC), který umí skvěle také klasiky a menší etapáky. Další nové posily Phil Bauhaus, Andrea Garosio a Stephen Williams jsou slibné talenty pro budoucnost.

Tým zůstává věrný značce Merida, novým partnerem se stal McLaren, což otevírá nové možnosti.

cenzonabicykluuu

Zatímco první sezóna byla vzrušující, druhá sezóna přinesla smíšenou porci emocí. Vincenzo Nibali opět prokázal své mistrovské umění, když na palubě nejnovější generace aero modelu MERIDA REACTO předvedl spektakulární sólo vítězství na cyklistickém monumentu Milano San Remo.

Matej Mohorič opakovaně předvedl své jezdecké kvality, když v květnu zvítězil v nejdelší etapě Giro d'Italia a v srpnu v krátkém sledu po sobě i v celkovém pořadí Binck Bank Tour a Deutschland Tour.

Domenico Pozzovivo prokázal bojového ducha na Giro d'Italia, kde skončil pátý, čímž tento 36letý zkušený italský borec vyrovnal své maximum na Grand Tour z Gira 2014.

Vincenzo Nibali usiloval o pódium na Tour, ale díky kontaktu s jedním z neukázněných diváků během stoupání na Alpe d'Huez nečekaně skončil na zemi, což znamenalo konec jeho ambicím na pódiové umístění a v konečném důsledku i odstoupení ze závodu z průběžného čtvrtého místa. Přestože Nibali nemohl dokončit Tour, spravil si v závěru sezóny chuť druhým místem na Lombardii. A tým uzavřel sezónu konečnou sedmou příčkou UCI žebříčku.