SuperCycling.cz

Posílený Favorit Brno má velké ambice

27. 3. 2014, 13:42

Se sedmi závodníky vstupuje do sezóny 2014 tým Favorit Brno vedený bývalý úspěšným cyklistou Františkem Trkalem. Stáj je tvořena výhradně cyklisty kategorie U23 a poté, co vloni vyhrál Petr Hampl Český pohár U23 a mezi týmy absolutně skončil Favorit třetí, má smělé plány i letos.

„Rádi bychom loňské úspěchy obhájili, i když to nebude jednoduché. V Českém poháru je cílem mít někoho v celkovém hodnocení kategorie U23 v top 3, stejné postavení bychom si rádi udrželi i mezi týmy. Kromě toho chci medaili z mistrovství republiky. Vloni se nám to povedlo pouze v časovce dvojic, což bylo trochu zklamání,“ řekl František Trkal.

Přál bych si, aby se někdo z našich závodníků posunul o třídu výš a přiblížil se cestě do profipelotonu. František Trkal

Kromě domácích vod myslí Favorit také na úspěchy i na mezinárodní scéně. „Ať už tam budeme startovat jako tým, nebo někteří kluci pod hlavičkou reprezentace. Věřím, že Favorit bude mít rovněž zastoupení na mistrovství světa i Evropy a v neposlední řadě bych si přál, aby se někdo z našich závodníků posunul o třídu výš a přiblížil se cestě do profipelotonu,“ poodhalil své plány trenér Favoritu.

favorit 3

Sestavu na rok 2014 tvoří stávající členové Daniel Turek, Petr Hampl, Dominik Chlupáč a Michael Kukrle, tým po vzájemné dohodě opustili Jakub Ehrenberger a Milan Záleský, kteří ukončili kariéru. Novými tvářemi jsou odchovanci Favoritu Michal Schlegel a Dominik Neuman přicházející z juniorského týmu, a Adam Sekanina. Ten závodil pod hlavičkou Moravec Benešov, ale spadal do Sportovního centra mládeže Brno.

„Překvapilo mě, jak nováčci perfektně zapadli. Jsou prvním rokem v kategorii U23, ale nějaký výkonnostní odstup tam prakticky není. Ukázal mi to i předsezónní kemp v chorvatské Poreči, kde jsme trénovali v ideálních podmínkách dva týdny. Tým je silnější než vloni a věřím, že z té vyrovnanosti bychom měli těžit,“ prozradil Trkal.

favorit 2

Lídry Favoritu budou především Turek s Hamplem a Kukrle. „Nesmíme zapomenout ani na Chlupáče, který loňskou sezónu neměl nejlepší, ale pracuje na sobě. A motivace nováčků je taky obrovská,“ pochvaluje si trenér. „Hlavně chci, abychom fungovali a vystupovali jako jeden tým, individualisty nemám rád,“ uzavřel Trkal.

Favorit začal sezónu 29. března na VC Hlohovce, následuje Brno-Velká Bíteš-Brno, rakouský pohár v Leondingu a závod polského poháru v Sobotce.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.