SuperCycling.cz

Posílená Orica si hodně slibuje od Nieveho s Trentinem

20. 11. 2017, 07:00

Pětadvacet závodníků bude mít v sezóně 2018 australská stáj Orica-Scott, jejíž barvy hájí i Čech Roman Kreuziger. Posílila o velká jména kalibru Mikela Nieveho či Mattea Trentina a věří v daleko úspěšnější sezónu včetně výsledků na všech třech Grand Tours.

pinpindvojkkka

„Myslím, že jsme silnější na všech frontách,“ říká sportovní ředitel Matt White. „Nakoupili jsme opravdu dobré závodníky,“ vyzdvihl Trentina s Nievem, ale i třeba novozélandského excelentního časovkáře Jacka Bauera, jenž přichází stejně jako Trentin z Quick-Step Floors.

„Trentin a Bauer jsou závodníci, kteří zvýší naše šance na klasikách a také se přiřadí k těm, kteří jsou použitelní ve sprinterském vlaku kolem Caleba Ewana. Měli bychom z toho hodně vytěžit,“ doufá White.

Bask Nieve přichází ze Sky, kde působil čtyři roky. Jeho úkol je jasný: na Grand Tours by mít podobnou roli jako Roman Kreuziger: superdomestik pro mladé lídry - bratry Yatesovi či Estebana Chavese.

Nieve byl na Grand Tours několikrát pravou rukou Chrise Frooma, jeden z jeho klíčových mužů. U nás bude mít podobnou roli. Bude velkou pomocí pro naše mladé lídry a sám navíc může vyhrát nějaké velké závody,“ míní White.

nijaaaa

Co se týče Grand Tours, Orica chce jet každou z nich na pořadí. „Vždy budeme myslet na celkové pořadí i dílčí výsledky v etapách. Tým je dost silný, aby mohl mít ty nejvyšší ambice. Věříme, že to bude hodně dobrý rok,“ přeje si White.

Tým z opor opouští Simon Gerrans, který podepsal do BMC, v Orice už nebude působit ani Belgičan Jens Keukeleire, který jde do Lotto Soudal.

Orica-Scott 2018

Michael Albasini (SUI, 36)

Sam Bewley (NZL, 30)

Jack Bauer (NZL, 32)

Esteban Chaves (COL, 27)

Luke Durbridge (AUS, 26)

Alexander Edmondson (AUS, 23)

Caleb Ewan (AUS, 23)

Jack Haig (AUS, 24)

Lucas Hamilton (AUS, 21)

Mathew Hayman (AUS, 39)

Michael Hepburn (AUS, 26)

Damien Howson (AUS, 25)

Daryl Impey (RSA, 32)

Christopher Juul-Jensen (DEN, 29)

Roger Kluge (GER, 31)

Roman Kreuziger (CZE, 31)

Cameron Meyer (AUS, 29)

Luka Mezgec (SLO, 29)

Mikel Nieve (ESP, 33)

Robert Power (AUS, 22)

Matteo Trentin (ITA, 28)

Svein Tuft (CAN, 40)

Carlos Verona (ESP, 25)

Adam Yates (GBR, 25)

Simon Yates (GBR, 25)

 

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.