SuperCycling.cz

Polnický v Polsku nezůstal, vrátil se do Hradce

13. 2. 2017, 21:21

Jiří Polnický se stal staronovou posilou královéhradeckého týmu, který letos bude fungovat jako Elkov Author. Vrací se po ročním působení v polské stáji Verva ActiveJet, která má finanční problémy a není vůbec jisté, zda bude dál fungovat. Licenci zatím nedostala.

polnickysevraci11

„Stále není jisté, jak bude současný tým pokračovat, a proto jsem raději volit jistotu závodního programu, kvalitního zázemí a pro mě známého prostředí. Do druhé divize bych se chtěl za rok opět vrátit a každý letošní závod tak pro mě bude velkou motivací, abych ukázal, že tam patřím,“ řekl Polnický, který se staronovému týmu připojil na soustředění ve španělském Benidormu.

Hník zatím vyčkává

Další Čech Karel Hník, který s Polnickým v polském týmu vloni působil, zatím čeká, jak se situace vyvine. „Bohužel ještě žádné nové informace nemám,“ napsal nám dnes večer Hník. Verva ActiveJet může už těžko pomýšlet na licenci pro-kontinentální stáje, spíše je reálnější statut kontinentálního týmu. Pokud by však zcela zanikl (ani tato varianta není vyloučena), museli by Hník a spol. narychlo shánět nové angažmá, což je v polovině února už dost velký problém.

cernyshunalem

Josef Černý (vlevo) a Martin Hunal na soustředění ve Španělsku.

Polnický tak dal přednost jistotě a návratu do Hradce. S týmem absolvoval soustředění poblíž známého letoviska Calpe. „Soustředění proběhlo bez jakýchkoliv problémů a zdravotních komplikací všech závodníků. Ani o něco horší počasí než v loňském roce nám nijak nenarušilo tréninkový plán a podařilo se zvládnout všechny plánované intenzity,“ řekl trenér Otakar Fiala.

Konečná sestava týmu, který na poslední chvíli působil Polnický, je podle ředitele týmu Vladimíra Vávry hodně nabitá. „Jsem velmi rád, že se nám opět podařilo posílit tým a budeme schopni pokrýt prakticky každý typ závodu. Letošní posily Polnický a Černý musí předvést své kvality zejména v kopcích. V koncovkách rovinatých závodů spoléháme na Kaňkovského, jemuž by měl zdárně sekundovat i Hačecký, který letos poprvé absolvoval kompletní zimní přípravu bez dráhového tréninku,“ přiznal Vávra.

tymvirupulu

Na úvodní závody v roce 2017 odjíždí Elkov Author už 24. února a jeho první startem v UCI Europe Tour bude o dna dny později jednorázový závod Grand Prix Izola UCI 1.2 ve Slovinsku. Následovat budou jednorázovky Poreč Trophy a Umag Trophy v Chorvatsku a poté na stejném místě i etapový závod Istrian Spring Trophy.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.