SuperCycling.cz

Vakoč prodloužil kontrakt v Etixx-Quick Step

24. 6. 2015, 16:51

Petr Vakoč má už v polovině sezóny jasno o své další budoucnosti. V týmu Etixx-Quick Step, kde mu letos končila smlouva, prodloužil kontrakt o další dvě sezóny až do konce roku 2017.

vakoc-k-prodl

Belgická stáj prodloužení smlouvy s bronzovým medailistou ze silničního závodu na Evropských hrách v Baku oznámila dnes. „Jsem opravdu šťastný, že budu v týmu jezdit další dva roky,“ přiznal 22letý Vakoč.

Letos zažívá výbornou sezónu. Osvědčil se jako skvělý pomocník a univerzál, pracoval pro různé lídry a s bravurou zvládl i Giro d´Italia. A v Baku, kde byl lídrem české reprezentace, ukázal, že je pan závodník. Dalo se čekat, že si tým jeden ze svých klenotů pohlídá a nabídne mu vylepšený kontrakt.

„Cítím se tady opravdu dobře. Potkal jsem skvělé lidi, mám výborně udělaný závodní program a jako mladý závodník mám šanci se v týmu pořád vyvíjet. Rád bych se ještě zlepšil v jednorázovkách a kratších etapácích a taky bych chtěl pomáhat týmu na těch největších závodech,“ prozradil Vakoč.

„Chtěl bych všem poděkovat za důvěru. Jsem si jistý, že mi prodloužení kontraktu dodá ještě větší motivaci a budu mít hodně dobrou i druhou polovinu sezóny,“ dodal český cyklista.

bronz z baku k prodl

Na Evropských hrách v Baku vybojoval Petr Vakoč v neděli bronz.

„Petr je hodně talentovaný závodník. Přesně ví, co chce a jsem opravdu rád, že jsme dospěli k dohodě o nové smlouvě,“ prohlásil generální manažer Etixx-Quick Step Patrick Lefevere. „Považujeme ho za jednoho z nejlepších mladých závodníků. Už vloni ukázal svou sílu třeba na závodě Kolem Polska a teď zajel fantasticky v Baku. Ale kromě individuálních úspěchů je i skvělý týmový hráč, což je pro nás důležité,“ přiznal týmový boss.

„Chceme závodníky, kteří přemýšlejí o sobě a svém vývoji a jsou důležití i pro potřeby týmu. Petr přišel z našeho kontinentálního týmu, který teď funguje jako AWT-GreenWay. Během roku a půl u nás na něm můžeme vidět obrovský progres. A jsme si jisti, že to nejlepší má teprve před sebou,“ dodal Lefevere.

Smlouva v Etixx-Quick Step po sezóně končí i Zdeňku Štybarovi, její prodloužení zatím týmem oznámeno nebylo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.