SuperCycling.cz

PARDUS-TUFO Prostějov opustil Hník, přišel Rugovac

2. 12. 2018, 19:33

Bez výraznějších změn půjde do sezóny 2019 tým PARDUS-TUFO Prostějov. Opustil ho Karel Hník, který si zlepšenými výkony ve druhé části sezóny vybojoval angažmá v Elkov Author, přišel např. Denis Rugovac, čerstvý mistr republiky ve vylučovacím závodě.

parusshlavi

Ze stávajících jmen zůstávají prostějovští odchovanci Tomáš Bárta, Luděk Lichnovský, dále pak Daniel Babor, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček a úřadující mistr Evropy v bodovačce Wojciech Pszczolarski. Tým opustil ukrajinský závodník Mykyta Zubenko.

„Jsem rád, že většina týmu zůstala. Vzhledem k tomu, že jezdíme jak silnici, tak dráhu, je to pro nás ideální složení. V týmu zůstávají závodníci, kteří jsou schopni obstát v obou disciplínách. Nebude sice lehké nahradit vrchařské kvality a cit pro taktiku, jako měl Karel Hník, nicméně věřím, že se od něj kluci něco přiučili, a dokážou to zúročit,“ říká ke změnám sportovní ředitel Michal Mráček.

parduss1

Jak už bylo řečeno, jednou z posil bude Denis Rugovac, který oblékal dres týmu Favorit Racing. Druhou posilou pak bude talentovaný juniorský reprezentant Vladimír Mikšaník z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí. Z juniorů přichází také Matouš Měšťan, který hájil prostějovské barvy už v loňském roce, ale potýkal se se zdravotními problémy.

„Práce s mladými závodníky se osvědčila. Předpokládám ale, že tým opět bude moci ve spurtu spoléhat na Bártu s Baborem, v náročnějším terénu by se měl prosazovat Tyrpekl. Co se týče nově příchozích, věřím, že se Vláďa i Matouš rychle adaptují v elitním pelotonu, výjezdy s reprezentací jim byly určitě dobrou průpravou. Umí se obětovat a jsou to týmoví hráči. Rugovac zase bude výraznou posilou zejména na velké dráhové akce,“ přemýšlí sportovní ředitel a trenér Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.