SuperCycling.cz

PARDUS – TUFO Prostějov: nové tváře, dresy i stroje

22. 3. 2018, 21:39

Tým PARDUS – TUFO Prostějov bude mít v letošní sezóně osm závodníků, z toho hned šest nových tváří. Představí se v nových dresech, které byť poněkud ztmavly, tak i nadále zůstaly věrny tradiční modré a žluté.

prost10

Závodníci budou v letošní sezóně nově jezdit na kolech značky PARDUS, a to jak na silnici, tak i na dráze. Pardus se stal současně i titulárním partnerem týmu, stejně jako společnost TUFO, která i nadále pokračuje v podpoře na nejvyšší úrovni.

Sportovní ředitelé a trenéři Michal Mráček s Tomášem Konečným představili tým závodníků, kdy z loňské sestavy zůstali Wojciech Pszczolarski a Luděk Lichnovský. Oba delší dobu patří k oporám týmu a to jak na dráze, tak na silnici, a i z tohoto důvodu zůstala právě tato dvojice páteří nově tvořícího se týmu.

Do týmu přišel Karel Hník, závodník, který svou kariéru výborně rozjel v belgických cyklokrosových týmech, v Polsku nakoukl do světa profesionální silniční cyklistiky, aby se po loňské – výsledkově slabší sezóně - pokusil právě v Prostějově o restart kariéry.

karelhhh

Především na silnici by tým měl posílit Mykyta Zubenko, zanedlouho 23letý závodník z Ukrajiny, který v mládežnickém věku působil i v TJ Uničov. Dále do týmu přišla čtveřice závodníků s rokem narození 1999, tedy cyklisté, kteří ještě v loňském roce byli junioři.

Daniel Babor do Prostějova přichází ověnčený titulem mistra světa i Evropy ze scratche, a na své juniorské dráhové úspěchy by odchovanec TJ KOVO Praha chtěl navázat i v kategorii U23, rychlostní předpoklady by však chtěl uplatnit i na silnici.

Naopak především na silnici cítí svou šanci Karel Tyrpekl, odchovanec chebské cyklistiky se v loňském roce předvedl 2. místem v silničním závodě na MČR v Žiaru nad Hronom.

Mezi silnici a dráhu své ambice dělí Tomáš Bárta, který je odchovancem prostějovského týmu, a na svém kontě má řadu juniorských úspěchů v obou cyklistických odvětvích, včetně 18. místa na ME v silničním závodě v dánském Herningu.

parduskoloo

Osmým závodníkem týmu se stal Marek Dolníček, který přichází z TJ Favorit Brno, a jenž je rovněž dráhařem i silničářem.

Páteř silničního závodního programu budou tvořit závody kategorie UCI a již nyní Michal Mráček disponuje pozvánkami na závody první kategorie, například Okolo Maďarska, Bělehrad – Banja Luka, a dalšími závody v Polsku.

Prostějovský tým však rozhodně nehodlá zanedbávat ani účast na Českém poháru na silnici, který začíná už tento víkend Bíteší. Bohatý bude i závodní program na dráze, samozřejmostí je účast na vrcholných závodech na domácím velodromu, tedy GP ČSC a GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.