SuperCycling.cz

Orica se mění na Mitchelton-Scott

12. 12. 2017, 06:53

Roman Kreuziger bude v příští sezóně dál věrný australské stáji ve WorldTour, ale dres bude vozit jiný. Stávající název Orica-Scott se mění na Mitchelton-Scott. Dresy mají černožluté provedení a dodává je další ze sponzorů Giordana Cycling. 

orikadzersy98

Mitchelton je australské vinařství a zároveň výrobce čokolády majitele týmu Gerryho Ryana. Před pár dny otevřel i hotel pod stejným názvem. Dosud Mitchelton sponzoroval tým nadějí Oriky, nyní se stává sponzorem týmu mužů i žen v nejvyšší divizi. I kvůli tomu, aby značka expandovala více do světa.

„Minulé roky se Mitchelton koncentroval hlavně na australský trh, ale teď jsme připraveni expandovat a cyklistika je ideální způsob, aby naši značku prezentovala v celosvětovém měřítku,“ prohlásil obchodní ředitel firmy Andrew Ryan.

dzersyorica

U týmu bude už druhým rokem pokračovat jako druhý hlavní sponzor firma Scott.

Ostrou premiéru si nové dresy Mitchelton-Scott odbudou v lednu na zahajovacích závodech sezóny v Austrálii. Roman Kreuziger u toho na 99 procent nebude, sezónu zřejmě začne tradičně trochu později v Evropě, což mu vyhovuje víc.

Prozradit program však ještě nechce. „Tým se rozhodl oznamovat obsazení závodů vždy až několik dní předem. Takže se nechte překvapit. Ale určitě chci, abych byl individuálně úspěšnější než v sezóně uplynulé. Do týmu jsem se zapracoval, atmosféra je výborná, cítím se dobře. Takže mi držte palce,“ napsal Roman na svůj facebookový profil.

Většina týmů ve WorldTour bude v roce 2018 působit pod stejnými názvy jako letos. Částečně se mění jen Cannondale-Drapac, který bude figurovat pod krkolomným názvem EF Education First-Drapac p/b Cannondale.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.