SuperCycling.cz

Nosková věří, že se přestupem do Cervélo Bigla posune dál

29. 8. 2018, 05:51

Letošní mistryně Evropy do 23 let Nikola Nosková mění působiště. Poté, co dvě sezóny oblékala barvy italského celku BePink, bude od příštího roku součástí sestavy švýcarského týmu Cervélo Bigla. A věří, že to bude další posun v kariéře a získá novou motivaci.

nikolapestup1

„Nabídka to nebyla jediná. Věřím ale, že Bigla je tím správným krokem. Znám holky, co tam jezdí, jsou tam vynikající vrchařky. A právě v kopcích vidím svoje šance a chci se v tomto směru dál rozvíjet. Navíc mi nabídli dobré podmínky,“ komentuje své rozhodnutí mladá závodnice.

„Vidím se hlavně v roli vrchařky, v kopcích bych chtěla pomáhat těm nejlepším a podílet se výsledcích v celkovém pořadí. Sama se pak chci soustředit hlavně na výsledky v kategorii do 23 let,“ dodává Nikola, která by měla figurovat v týmu až do olympijské sezóny v roce 2020.

Spolu s trenérem Tomášem Konečným se pak shodují, že právě olympijské hry v Tokiu jsou teď jedním z hlavních dlouhodobých cílů: „Letošní sezóna splnila očekávání, titul a medaile z ME byly velkým cílem. Je potřeba ale myslet i na ty dlouhodobější plány a jedním těch nejvýznamnějších je právě olympiáda. Bigla na velkých akcích dosahuje skvělých výsledků, je vidět, že umí zajistit skvělé podmínky pro přípravu na vrcholné akce,“ uvedl Konečný.

nikolapestup2

Manažer týmu Thomas Campana přiznal, že se po Nikole poohlíží už druhým rokem. Nejvíce na sebe upozornila, když při svém loňském startu na Giro d‘ Italia konkurovala nadějné vrchařce a člence Bigly Cecilii Uttrup Ludwigové v boji o bílý dres pro nejlepší mladou závodnici.

„Je pro nás velkou příležitostí s Nikolou spolupracovat. Chceme ji dále rozvíjet v kopcích a časovkách, což chce i ona, takže je to perfektní shoda našich i jejích zájmů,“ řekl Campana.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.