SuperCycling.cz

Lefevere sehnal hlavního sponzora, firmu Deceuninck

8. 10. 2018, 20:45

Nepříliš dobré vyhlídky belgické stáje Quick-Step Floors na další roky jsou zřejmě zažehnány. Boss týmu Patrick Lefevere totiž sehnal nového generálního partnera, belgickou firmu Deceuninck, předního evropského výrobce PVC okenních a dveřních profilů. Tým bude v příští sezóně fungovat pod názvem Deceuninck-Quick-Step.

deuceninbk

Jak už bylo dříve řečeno, dlouholetý partner týmu Quick-Step už neměl zájem o statut generálního sponzora a stáhne se „jen“ do role dvojky, což v praxi znamená, že týmu přinese menší finance.

Belgická stáj dnes oznámila, že s novým partnerem uzavřela několikaletou smlouvu. Zdá se, že lídr klasifikace WorldTour s dosavadními 69 vítězstvími v sezóně je zachráněn a možná ani nedojde na předčasné odchody některých opor, jako například Fernanda Gavirii do UAE Team Emirates, o čemž spekulovala italská média.

„Pro nás nabízí toto sponzorství velké množství obchodních příležitostí. Věřím, že to je nový milník pro naši společnost, protože jde o podporu jednoho z nejpopulárnějších sportů v Evropě,“ uvedl generální manažer společnosti Francis Van Eeckhout.

Velkou radost z dotažení sponzorství má logicky Patrick Lefevere. Nového generálního sponzora chtěl mít daleko dříve, ale jistotu mu dává až nyní podepsaný kontrakt.

„Teď už můžeme v klidu myslet na budoucnost a stavět na tom, co jsme dokázali v letošní fantastické sezóně. Jsem rád, že jsme získali tak silného partnera a společně určitě můžeme dosáhnout nejvyšších cílů,“ řekl Lefevere.

Tým po letošní sezóně opouštějí Niki Terpstra (Direct Energie), Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe) nebo Laurens De Plus (LottoNL-Jumbo). Zůstávají však další esa včetně Zdeňka Štybara, Petr Vakoč má slíbeno, že dostane roční smlouvu, protože letos kvůli těžkému zranění z předsezónního kempu v JAR nezávodil.

Tým bude v nové sezóně sázet na lídry v podobě Juliana Alaphilippa, Philippa Gilberta, Boba Jungelse, Eliu Vivianiho, Fernanda Gaviriu nebo Enrica Mase, novou posilou je nejlepší junior světa Remco Evenepoel, dvojnásobný světový šampión z Innsbrucku.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.