SuperCycling.cz

LAWI-Author Team posílil a má velké plány

14. 12. 2015, 22:05

LAWI-Author Cycling Team na nadcházející sezónu výrazně mění svojí podobu. Tou nejzásadnější změnou je přerod z amatérského na profesionální tým. 

lawi-horni

S tím souvisí i příchod nových posil. Těmi nejvýraznějšími jsou David Dvorský (Whirlpool-Author), Tomáš Okrouhlický (CK Fany Gastro Příbram), Michal Malík (Eleven- Mercedes Benz-Mitas) a Dominik Chlupáč (TJ Favorit Brno).

Dále přišli Jan Svoboda (Yogi Ostrava) a Jiří Petruš (Puskinak.cz). V týmu zůstávají Filip Endler, Václav Nežerka, Tomáš Schühler a paralympik Jiří Bouška, loňský mistr světa v časovce.

lawi 3

„Chceme být silným nováčkem a zahýbat domácími vodami. Na závodnících je vidět, že je to pro ně nová výzva. Uspět bychom chtěli především na závodech Českého poháru, domácích etapových závodech a mistrovství republiky. Určitě také vyrazíme na některé zahraniční starty. Jirka Bouška bude usilovat o medaili na paralympijských hrách v Riu,“ píše se v tiskové zprávě týmu.

„Zázemí týmu máme na velmi vysoké úrovni a také si hodně slibujeme od angažování Petra Dlaska na pozici sportovního ředitele a Petra Bauera na pozici trenéra.“

Tým se sešel již na dvou společných soustředěních, která měla za úkol především se navzájem poznat a nastavit si tréninkový program. „Pracovalo se zejména s kondičním trenérem a fyzioterapeutkou. Další soustředění přijdou v lednu. Nejprve se celý tým opět sejde v Golf Resortu Dříteč, kde máme výborné zázemí. Poté se část týmu přesune na týden na Mallorku a následně na čtrnáct dnů na Kanárské ostrovy. Hlavní soustředění čeká tým na Mallorce, kam vyrazíme na přelomu února a března,“ informovalo vedení týmu.

lawi 2

Tým stejně jako v minulé sezóně bude oblékat Lawi Sportswear, sedlat siliční stroje Author Charisma, používat výživu Isostar, helmy a brýle od firmy POC, kosmetiku Sportique, zapletená kola Spinollo, a to vše bude vozit v autech Peugeot.

Složení týmu:

Manažeři: Radim Kijevský, Daniel Treml

Sportovní ředitel: Petr Dlask

Závodníci: Jiří Bouška, David Dvorský, Filip Endler, Dominik Chlupáč, Michal Malík, Václav Nežerka, Tomáš Okrouhlický, Jiří Petruš, Jan Svoboda a Tomáš Schuhler.

Trenéři: Petr Bauer, Petr Dlask

Mechanik: Lukáš Janák

Maséři: Bohumila Lomová, Tomáš Schühler st., Michal Šilhán

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.