SuperCycling.cz

Kreuziger si užil první soustředění s novým týmem

21. 11. 2018, 14:24

Roman Kreuziger má za sebou úvodní soustředění s novým týmem Dimension Data. V Kapském městě se sešlo všech 27 závodníků a kromě mítinků, testů materiálu či zdravotních testů došlo i na trénink.

romanvjaru

„Bylo tam krásné počasí, teploty od 20 do 25 stupňů, takže by byla škoda to nevyužít. Aspoň na dvě až tři hodiny denně jsme chodili na kolo, i když byl ten program hodně nahuštěný. Proto nedošlo ani na nějaké vedlejší aktivity, ale i tak jsme se stihli poznat,“ prozradil Kreuziger.

„Program byl hodně náročný. Měli jsme nejrůznější mítinky, řešili jsme závodní program, absolvovali lékařská vyšetření. Jedno odpoledne jsme se zúčastnili i charitativní akce pro našeho partnera Qhubeka. Jeli jsme do jedné oblasti, kde žije v chudších podmínkách poměrně početná černošská komunita. Předávali jsme dětem ze školy kola, protože někteří z nich musí chodit do školy třeba i 5 kilometrů pěšky a takhle se jim výrazně zkrátí čas a budou mít prostor i na jiné aktivity. Je to hodně zajímavý projekt,“ řekl Kreuziger, jenž sám doma v Plzni podporuje mladé talenty prostřednictvím své akademie.

Nový tým na něj hned od začátku zapůsobil velmi dobře. „Je tam hodně rodinná atmosféra, dobrá parta. Za ten týden jsme se docela stmelili,“ dodal šestý muž letošního MS v Innsbrucku.

V příštím týdnu ho čeká odjezd do Itálie, kde bude pokračovat v tréninku v lepších klimatických podmínkách.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.