SuperCycling.cz

Kreuziger pojede Tour a věří, že zase přijdou lepší roky

10. 11. 2015, 10:09

Roman Kreuziger si v těchto dnech užívá s rodinou dovolenou v Dubaji, ale na prvním předsezónním mítinku týmu Tinkoff-Saxo v Chorvatsku už si dohodl program na první část sezóny. Vrcholem by pro něj měla být Tour de France, kde bude jedním z klíčových mužů Alberta Contadora.

roman-horni-fotka-k-tdf-16

„Příští rok nepojedu určitě Giro. Letos jsme viděli, že nás stálo hodně sil a nemohli jsme přijet na Tour s čistou hlavou a ideální kondicí. Já nebyl na začátku Tour nějak vyčerpaný. Člověk to možná ani necítí, protože s lídrem typu Alberta má velikou motivaci. Ale je jasné, že jsme na Giru nějaké síly ztratili. Je hodně těžké absolvovat Giro a Tour nebo Tour s Vueltou,“ řekl Kreuziger v rozhovoru pro cyclingnews.com.

roman delfini

S rodinou si užívá dovolenou v Dubaji.

Věří, že na konci Tour bude v Paříži ve žlutém dresu právě Contador. I když bude mít ve Froomovi s Quintanou a dalších hodně těžké soupeře. „Alberto ví, že my ostatní tam budeme stoprocentně pro něj a my víme, že když to uvidí, bude ještě víc motivovaný v cestě za vítězstvím,“ přiznal český cyklista.

„Vyhrát Tour není nikdy snadné. Nahoru jdou mladí závodníci jako Quintana, zkušeného Valverdeho člověk nemůže nikdy podcenit, protože snad nikdy není unaven. Ale myslím, že to příští rok na Tour bude hlavně souboj Frooma, Alberta a Quintany,“ odhadoval Kreuziger. Nibali již dříve vyhlásil, že se chce zaměřit na Giru a Tour možná pojede jen v rámci přípravy na olympiádu. Tam by neměl v české sestavě chybět ani Kreuziger.

roman jede listo

V tuto chvíli si užívá zaslouženého volna zhruba do poloviny listopadu. Po návratu z dovolené začne s tréninkem, v prosinci bude mít Tinkoff-Saxo první soustředění na Kanárských ostrovech.

„Počítám s tím, že začnu závodit v únoru. Pojedu nějaké závody s Peterem Saganem, jako třeba Strade Bianche nebo Milán-San Remo, měl bych jet i Baskicko a ardenské klasiky. A pak Kolem Švýcarska a Tour,“ vyjmenoval nejdůležitější starty první části sezóny.

Na některých závodech by měl mít volnou ruku a být lídrem, aby naplnil i svoje osobní ambice a zabojoval o novou smlouvu, která mu po sezóně 2016 vyprší.

roman k rozhovoru listo 3

„Myslím, že Ardeny, Tirreno a Švýcarsko budu moci jet na sebe. Věřím, že přes zimu kvalitně potrénuju a podaří se mi zopakovat sezónu, kterou jsem měl v roce 2013,“ připomněl první rok v Tinkoff-Saxo, kdy vyhrál Amstel, skončil pátý na Tour nebo 3. Kolem Švýcarska. „Musím stát nohama pevně na zemi a doufat, že se vrátím zpátky tam, kde jsem byl. Věřím, že zase přijdou lepší roky,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.