SuperCycling.cz

Kreuziger mění dres: míří do Dimension Data!

12. 8. 2018, 16:03

Roman Kreuziger po dvou letech změní angažmá. Z australské stáje Mitchelton-Scott míří trochu nečekaně do jihoafrického týmu Dimension Data, kde podepsal dvouletý kontrakt s platností od 1. 1. 2019.

romankpestupudim

„Po dlouhém zvažování jsem si vybral Dimension Data. Byli by rádi, abych zase zkusil vyhrávat závody, a mě tahle šance ještě láká. Budu mít větší volnost a zároveň dobrou podporu, to rozhodlo. Chtěl jsem se vrátit k něčemu, co jsem kdysi zažíval. A doufám, že mě fanoušci zase budou vídat vpředu až do konce etap a nebudu končit práci 3 až 5 kilometrů před cílem,“ prohlásil Kreuziger.

Pro 32letého borce půjde o pátý tým ve WorldTour. Profesionální kariéru začal v Liquigasu, pak strávil dvě sezóny v Astaně, následoval odchod do Tinkoff a poslední dva roky působil v australské formaci Mitchelton-Scott (dříve Orica).

Nová motivace

„Angažmá v Dimension Data pro mě bude novou motivací. Bavili jsme se o tom, že budu mít podporu nejen ne ardenských klasikách, ale i na Grand Tours. Zároveň bych měl být k ruce mladším závodníkům, aby se přiučili,“ prozradil Kreuziger.

„O detailních věcech ohledně programu a dalších záležitostí budeme mluvit až před sezónou. Víme, že je tam Meintjes, s nímž má tým do budoucna velké plány. Otázkou je, jestli zůstane Cavendish. Je tam Boasson Hagen a přestupuje i Valgren, jehož znám dobře z Tinkoffu. Dokonce jsme spolu bydleli při Tour na pokoji. A přijdou ještě nějaké další přestupy, které tým zveřejní v brzké době. Zatím to vypadá velmi dobře,“ přiznal Roman.

Vueltu nejede

Zároveň děkuje za krásné dva roky stávajícímu týmu. „Hodně mi teď vyšli vstříc. Pro mě je velkým vrcholem mistrovství světa v Innsbrucku. Chci se na něj co nejlíp připravit. Byl jsem v širší nominaci na Vueltu, ale do koncepce mi vůbec nepasovala. Dohodli jsme se, že ji nepojedu a jsem za to rád. Vytrvalost mám, potřebuju spíš kratší závody, proto místo toho radši pojedu nějaké jednorázovky,“ uvedl Kreuziger.

„Rád bych se týmu za ty krásné dva roky odvděčil nějakým pěkným výsledkem ve zbývající části sezóny, tak doufám, že se něco podaří,“ dodal.

„Podepsání Romana je pro náš tým velká věc. Jsme opravdu rádi, že tu máme závodníka takových kvalit. Přejeme mu úspěšný závěr sezóny ve stávajícím týmu a už se nemůžeme dočkat na to, až se k nám připojí. Bude u nás hrát klíčovou roli,“ řekl šéf týmu Dimension Data Douglas Ryder.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.