SuperCycling.cz

König by měl jet jako lídr Giro, Majka Tour

16. 12. 2016, 06:47

Leopold König už má podle všeho jasno o tom, která Grand Tour sezóny 2017 pro něj bude klíčová. Po tiskové konferenci jeho nového týmu Bora-hansgrohe ve Valencii v rámci španělského soustředění je téměř jasné, že pokud se nestane něco neočekávaného, bude lídrem německé formace pro Giro d´Italia.

lijou-na-tk

Vyplývá to ze slov, která před zástupci médií vyřkl Königův nový stájový kolega, Polák Rafal Majka. „Leo i já můžeme být lídry na Grand Tour. Já se příští rok budu soustředit na Tour a Vueltu. A na Tour můžeme s Leem i Peterem (Saganem) hrát velkou roli,“ prohlásil polský cyklista.

König se chtěl původně koncentrovat na Tour, ale když byla představena trasa Gira, začal přemýšlet na změnu. „Giro by pro mě mohlo být obrovskou příležitostí. Možná bychom byli hloupí, kdybychom to nepřehodnotili a nesáhli po příležitosti, co nám na rozdíl od Tour nabízí profil Gira s dlouhými časovkami i kopci,“ řekl König nedávno v rozhovoru pro idnes.cz.

jagansmajkou

Peter Sagan a Rafal Majka na tiskové konferenci ve Valencii.

Teď je jasné, že Giro pro něj bude velkým vrcholem. I manažer stáje Ralph Denk si myslí, že italská Grand Tour bude Königovi v roce 2017 vzhledem k profilům vyhovovat více než Tour. „Na ní počítáme jako s lídrem s Majkou a samozřejmě se Saganem na boj o zelený dres. Ale klíčovými závodníky na celkové pořadí na Grand Tours jsou pro nás Rafal a Leo,“ řekl Denk.

König zřejmě nebude chtít absolvovat dvojboj Giro, Tour, jako v roce 2015. I když by ho Majka jako superdomestika na Tour určitě vítal. „To už bych absolvoval nerad.  Zvažuji kombinaci Giro-Vuelta a vynechání Tour,“ přiznal český cyklista.

Ve staronovém týmu cítí už od začátku velikou spokojenost. „Jsem opravdu šťastný, že jsem zpátky,“ řekl k návratu po dvouletém působení ve Sky. Když z německé formace po sezóně 2014 odcházel, fungovala ještě jako NetApp-Endura ve druhé divizi. Od roku 2017 je nováčkem WorldTour.

„Od doby, co jsem odešel, se dost věcí změnilo. Teď jsme jedním z největších týmů ve WorldTour. Jsem pyšný, že Ralph tenhle tým dovedl až sem a věřím, že budeme hodně silní,“ dodal König.

Atmosféru v novém týmu si pochvaluje i slovenská megastar Peter Sagan. S ním do Bora-hansgrohe přišli i jeho bratr Juraj a další krajané Baška, Kolář a také sportovní ředitel Valach.

sagana denkouuu

Peter Sagan s manažerem týmu Ralphem Denkem.

„Po prvním říjnovém srazu jsem říkal, že to pro nás všechny bude nové vzrušující dobrodružství. Stejně jako Bora tvrdě pracuje na revoluci ve vaření, tak myslím, že náš tým může odstartovat revoluci v cyklistice. Cítím se tu skvěle od prvního momentu,“ uvedl Sagan.

Postup týmu do World Tour obnáší podle Denka řadu zásadních změn. Nejen podstatné navýšení rozpočtu. „Třeba vloni jsme měli asi 45 zaměstnanců, letos jich je o třicet víc. Myslím, že jsme se posílili a zlepšili ve všech směrech,“ dodal Ralph Denk.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.