SuperCycling.cz

Kittel necítil jistotu. Proto opustil Quick-Step

17. 8. 2017, 06:54

Po dvou letech mění Marcel Kittel dres. Excelentní německý spurtér, vítěz pěti etap na letošní Tour, prý necítil v belgické stáji důvěru s výhledem na budoucnost, proto se rozhodl pro odchod do Kaťuši. V ruském týmu podepsal dvouletý kontrakt.

pytell1

„Jsem pyšný na všechna vítězství, která jsem slavil s  Quick Stepem. Teď jich je za ty dva roky 27 včetně šesti prvenství na Tour de France, jednoho na Giru a titulu mistra světa v týmové časovce. Za tu dobu jsem měl skvělou týmovou podporu a po mém kritickém roce 2015 jsem zase našel svou starou sílu. Rád bych proto poděkoval Patricku Lefeverovi a všem mým kolegům za tuhle šanci,“ řekl Kittel.

O jeho přestupu do Kaťuši se spekulovalo už během Tour de France, ve středu to ruský tým potvrdil. Sejde se tam s krajanem Tony Martinem a podle všeho bude jednoznačnou jedničkou na spurty. Alexander Kristoff totiž zřejmě tým opustí.

pytel2

Kittel se na svém facebookovém profilu rozepsal o důvodech, proč odchází. „Hlavně kvůli mým zkušenostem z roku 2015. Po extrémně špatném roce jsem se rozhodl řadu věcí změnit. Začal jsem v zimě trénovat ve španělské Gironě, našel jsem svoje štěstí s  přítelkyní Tess. A vím, že ohledně svých sportovních cílů a ambicí už nechci dělat žádné kompromisy. Kvůli tomu jsem vždycky raději změnil tým a dělám to i teď,“ přiznal Kittel.

„Rád bych se vyhnul diskuzím ohledně mých příštích startů na Tour a mé roli. Tým mi v tomto směru nemohl dát definitivní odpověď a já to chápu. Poté, co Fernando Gaviria vyhrál čtyři etapy na Giru, bude určitě chtít startovat na Tour,“ zmínil svého kolumbijského sprinterského rivala.

pytlakkk

„Já to plně respektuji, ale rozhodl jsem se pro změnu. Opouštím tým v dobrém, a když se podívám zpět, zažil jsem tu spoustu krásných chvil,“ popsal německý spurtér.

Vítěz čtrnácti etap na Tour se těší na nové výzvy. „Bude pěkné být zase v jednom týmu s Tonym a dalšími německými jezdci. Poslal jsem ho do Kaťuši jako předvoj, aby osondoval situaci,“ napsal Kittel se smajlíkem. „Hodně jsem s ním o týmu mluvil a rozhodování mi usnadnil,“ prozradil.

„Tým Kaťuša-Alpecin se hodně změnil a nabízí mně i dalším závodníkům skvělé prostředí. Těším se na nové výzvy a skvělý německý sprinterský vlak. Pokud sledujete pozorně Tour de France, mohli jste si všimnout, že Nils Politt, Rick Zabel a Marco Haller rozjeli několik skvělých spurtů. Tak si myslím, že mám dobré šance,“ prozradil Kittel.

Na stávající tým ale rozhodně nezanevřel. „Nejdřív bych v něm rád úspěšně dokončil sezónu 2017 a dal si drink a toast s mými kolegy na skvělé dva roky v Quick-Stepu. Nejlepším způsobem na rozlučku by bylo jedno nebo dvě podzimní vítězství,“ dodal Kittel.

Náhradou je Viviani

Belgická stáj musela s jeho odchodem počítat už delší dobu, proto ve stejný den oznámila, že dvouletou smlouvu podepsal italský sprinter Elia Viviani ze Sky.

jelka

„Když jsem tu nabídku dostal, jednoduše jsem nemohl říci ne. Je to jeden z největších týmů světa a jsem nadšen, že budu jeho součástí. Zároveň děkuji Sky za tři krásné roky, ale teď přišel čas na změnu,“ uvedl Viviani.

Ve stejný den Quick-Step potvrdil, že o dva roky prodloužil smlouvu i Fabio Sabatini, který by měl být jedním z klíčových rozjížděčů spurtů pro Vivianiho.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.