SuperCycling.cz

Karel Vacek přestupuje do týmu Axela Merckxe

11. 9. 2018, 05:50

Juniorský reprezentant Karel Vacek bude už od příští sezóny profesionálem v americkém týmu Hagens Berman Axeon. S týmem bývalého závodníka Axela Merckxe, syna někdejší legendy světové cyklistiky Eddyho, podepsal smlouvu do konce roku 2020.

vacekpestup1

Vacek podepsal smlouvu v den svých 18. narozenin (9. září). Tým je vyhlášený svou prací s mladými závodníky.  Vyrostli zde mnozí současní profesionálové, například Jasper Stuyven (Trek - Segafredo), Benjamin King (Dimension Data), Taylor Phinney (EF - Drapac), Alex Dowsett (Katusha Alpecin) a další.

Hagens Berman Axeon měl o českého cyklistu dlouhou dobu zájem, protože Vacek patří mezi nejlepší juniory světa, a to zejména v kopcích. S týmem už byl i na soustředění před letošní sezónou a prostředí mu proto nebude cizí. Americká sestava patří mezi profesionální kontinentální celky a pravidelně se zúčastňuje například WorldTour etapáku Kolem Kalifornie.

vacekpestup2

Nyní se Vacek připravuje na vrchol letošní juniorské sezóny, na Světový šampionát v rakouském Innsbrucku. Po dlouhém zvažování se Vacek s reprezentačním trenérem Tomášem Konečným rozhodli startovat pouze v závodě s hromadným startem, kde bude lídrem české sestavy a zároveň adeptem na jednu z medailí.

„Pojedu jen silniční závod, protože mezi časovkou a závodem s hromadným startem je jenom den volna. Časovka se jede v úterý a silniční závod ve čtvrtek. Nemám to vyzkoušené, loni jsem také startoval jen v jednom závodě a radši se soustředím jen na ten,“ okomentoval Vacek své rozhodnutí. „Jsem připraven bojovat o titul mistra světa a věřím, že budu mít podporu celého týmu. Bez podpory nemůžeme dokázat nic.“

Vacka čekají tento víkend závody v Rakousku a poté se připojí k Romanu Kreuzigerovi k finální přípravě na MS u jezera Lago di Garda v Itálii. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.