SuperCycling.cz

Josef Černý přestupuje do BMC Racing Teamu!

23. 8. 2018, 09:49

Josef Černý nakoukne poprvé v kariéře do WorldTour! Pětadvacetiletý závodník stáje Elkov Author podepsal smlouvu s týmem BMC, který příští rok bude sponzorovat polská firma CCC a jeho název ještě není znám.

pepadobmc

Právě v týmu CCC Sprandi Polkowice Černý strávil čtyři roky před tím, než v roce 2016 posílil Elkov Author.

Pro královéhradecký tým je to už čtvrtý závodník, který do nejvyšší divize odchází: po René Andrlem, Františku Raboňovi a Leopoldu Königovi.

„Přestup do World Tour je splněním mých snů. A jsem moc rád, že budu moci příští rok ukazovat své mistrovské dresy na nejlepších závodech světa,“ řekl Černý, který letos na MR vyhrál časovku i silniční závod.

„Je to ovšem teprve začátek tvrdé práce, kterou musím proměnit v dobré výsledky, abych se ve WorldTour udržel. Určitě bych se chtěl dostat na Grand Tour, ale stejně tak mě láká Roubaix nebo ardenské klasiky, které by mohly sedět mému stylu závodění,“ přiznal Černý. „Budu pracovat pro týmové lídry a věřím, že se spoustu věcí naučím,“ dodal.

„Za to, že přestupuji do tohoto týmu, patří velké poděkování Elkov Author, který mi dal před dvěma lety příležitost a bez něhož bych nyní nebyl tam, kde jsem,“ uvedl Černý.

„Jsme rádi, že se nám Josefa podařilo získat. Má za sebou velmi dobré výsledky včetně obou národních titulů, které nebylo snadné získat. I přes svůj nízký věk má už dost zkušeností z druhé divize a jsme přesvědčeni, že k nám dobře zapadne. Věříme, že jeho výborné časovkářské schopnosti ještě zlepšíme, protože se i na tuto disciplínu hodně zaměřujeme. A na klasikách se bude moci učit od nejlepších na světě v čele s Gregem van Avermaetem,“ prohlásil generální manažer týmu Jim Ochowicz.

Tým s generálním partnerem CCC, který bude pokračovatelem BMC, už má na příští rok řadu závodníků pod smlouvou. Největším esem je Greg van Avermaet, zůstávají i např. Alessandro De Marchi, Michael Schär, z Dimension Data přichází zkušený Belgičan Serge Pauwels, ze Sunwebu Simon Geschke. Další zajímavá jména budou určitě brzy následovat.

V závodním programu čeká nyní na Josefa Černého i závod Českého poháru v Opavě a potom Okolo jižních Čech UCI 2.2 a Okolo Slovenska UCI 2.1.

Pro Elkov Author bude jeho odchod ztrátou, ale šéf týmu Vladimír Vávra má na druhou stranu radost, že Černému přestup vyšel. „Za ty dva roky v našem dresu odjel řadu skvělých závodů, udělal výborné výsledky a byli bychom velmi rádi, kdyby mohl v našem týmu jezdit dál,“ řekl Vávra.

„Není ale možné bránit někomu v přestupu do nejvyšších pater cyklistiky. Tento přestup jsme očekávali a je pro nás ve své podstatě odměnou za naši práci. Stejně tak věřím, že to bude motivace pro naše další závodníky, kteří vidí, že není nereálné se z kontinentálního týmu dostat do těch největších světových týmů,” dodal.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.