SuperCycling.cz

Bárta prodloužil smlouvu v týmu NetApp

22. 8. 2014, 16:16

Jan Bárta zůstane i v dalších třech letech v německém týmu NetApp-Endura, který od příští sezóny ponese název Bora. Oznámil to manažer stáje Ralph Denk.

Jan Bárta v závěrečné časovce na Tour de France, kde obsadil skvělé třetí místo.

Jan Bárta v závěrečné časovce na Tour de France, kde obsadil skvělé třetí místo.

Devětadvacetiletý excelentní časovkář a specialista na klasiky je přitom v týmu od jeho začátku v roce 2010. „Je to jeden z deseti nejlepších časovkářů světa, což dokázal teď na Tour a také na světových šampionátech,“ řekl Denk. „V následujících třech letech zkusíme jeho potenciál ještě o něco zvýšit, i když půjde jen o detaily,“ dodal.

Tým Bora bude i příští rok v tzv. druhé divizi mezi pro-kontinentálními týmy a podle Denka by měl mít zhruba 20 závodníků. Před pár dny oznámil prodloužení smluv s Huzarskim, Mendesem, Vosem či Schillingerem, zůstávají i irský spurtér Bennett, Ital Benedetti, Australan Dempster a Rakušan Schorn.

„Počítáme až se sedmi novými posilami, které budou především z německy mluvících zemí,“ prozradil Denk. Novými tvářemi by měli být i talentovaní Rakušané Konrad a Mühlberger, které už tým od začátku srpna testuje.

Denk už je zřejmě smířen s odchodem Königa, protože o něm v tiskové zprávě nepadlo ani slovo, smlouvy na příští rok ještě nemají Portugalec Machado a další výborný vrchař, Španěl De La Cruz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.