SuperCycling.cz

Italský Wilier dorazil na Czech Cycling Tour

9. 8. 2018, 17:44

Českou značku Force můžete vidět právě v těchto dnech v akci na Czech cycling tour, a to díky profesionálnímu italskému týmu Wilier Triestina - Selle Italia.

wylyr1

Tým vznikl v roce 2009 a má za sebou spousty úspěšných sezón včetně startů na Giro d´Italia. Spolupráce s Force však vznikla teprve nedávno.

„Chtěli jsme podporovat profesionální silniční cyklistický tým. Jako první byl italský tým Colombia, který používal přilby a brýle značky FORCE poprvé na Giru v roce 2014. V roce 2016 přišla nabídka na spolupráci z druhé italské prokontinentální stáje s italským výrobcem kol Wilier, se kterým Force spolupracuje již přes 20 let a je distributor FORCE produktů v Itálii. A tak spolupráce byla na světě," uvedla Andrea Kmentová z KCK Cyklosport - Mode.

wylyr2

Před největším českým závodem proběhla také velice přátelská tisková konference s jezdci, po které následovala autogramiáda pro veřejnost v sídle společnosti KCK Zlín.

Ambice na Czech Cycling tour jsou jasné. Vyhrát alespoň jednu etapu. Tým vsází na Liama Bertazza a Lucu Pacioniho. Mohou se totiž opřít o zkušenosti vítěze dvou etap na Tour de France (2004 a 2007) a vítěze Milán – Sanremo (2006) Filippa Pozzata. Na těžší etapu by měl být favorit Ilja Koševoj. Sedmičku doplňují Sebastian Schönberger, Simone Velasco a Edoardo Zardini.

wylyr3

Je úspěch vidět českou značku, která se objevuje po celém světe na různých závodech. V České republice Force podporuje 3 kontinentální týmy (Pardus Tufo Prostějov, ČEZ Tábor a CK Příbram Fany Gastro) a řadu dalších sportovních oddílů (FORCE Team Jeseník, 4EX cyklo Bulis, Ethic sport a samozřejmě bratry Fojtíkovy).

„Svou práci a cyklistiku milujeme a snažíme se odvádět co nejlepší výsledky a toto je pro nás jistá odměna. Zároveň lidé vidí, že značku FORCE jezdí i profíci a pro obyčejného cyklistu je určitě zajímavé pořídit si stejný produkt jako třeba Pippo Pozzato,“ doplnila Kmentová.

 A co jsme se o jezdcích mohli dozvědět? Například, že jezdci během sezóny, která startuje začátkem ledna a končí v říjnu, stráví v každém měsíci okolo 20 ti dnů s týmem na závodech.

Co se týká vybavení, každý závodník v týmu disponuje třemi silničními koly a jedním časovkářským speciálem. Sezónní vybavení značky Force pak jsou patery brýle, jedna helma na trénink, jedna časovkářská a dvě závodní.

wylyr4

A kolik průměrně najede závodník v týmu kilometrů ročně? Shodně 25 až 30 tis. km, přičemž půlka z toho jsou kilometry závodní.

Prozradili také svoji speciální stravu při závodech. Pište si. Jsou to těstoviny, těstoviny a zase těstoviny.

„MAESTRO“ Pozzato se také rozpovídal o začátku své kariéry: „Když jsem byl malý, konal se v mém okolí cyklistický závod. Zaujala mě na něm holka s růžovým kolem, tak jsem ho musel jet taky. Od té doby jsem u kola zůstal,“ prozradil s úsměvem Filippo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.