SuperCycling.cz

Israel Cycling Academy: tým s Turkem myslí na Tour

7. 12. 2018, 06:33

Hned s třiceti závodníky včetně Čecha Daniela Turka půjde do sezóny 2019 pro-kontinentální tým Israel Cycling Academy. A taky se smělými plány včetně myšlenek na Tour de France, kde by po letošní premiéře na Grand Tour v podobě Gira rád na divokou kartu startoval. Zároveň chce rok zakončit jako jeden ze dvou nejlepších týmů druhé divize.

turekmrbrejk

„Jsou to velké výzvy,“ říká manažer týmu Kjell Callström, bývalý finský profesionál, který prošel mj. Liquigasem či Sky. „Je tu dalších sedm týmů na podobné úrovni jako my. Ale my jsme sestavili takový tým, který má na to nejvyšší cíle splnit,“ dodal.

ica2

V třicetičlenné sestavě je Dan Turek jediným, kdo je v něm od jeho vzniku v roce 2015. „Hodně si toho vážím. Je krásné být součástí týmu, který se neustále rozrůstá. V nové sezóně máme velké ambice a já se budu snažit pomoci našim lídrům k co nejlepším výsledkům,“ řekl Turek, který je v pelotonu dobře znám jako velký bojovník a závodník, jenž rád chodí do úniků. Však ho také tým po prodloužení smlouvy představil slovy: Welcome back, Mr. breakaway.

V izraelském týmu je pro rok 2019 hned 10 nových tváří a má závodníky ze 17 různých států, což je mezi všemi profesionálními týmy rekord. Hned 4 z nich jsou úřadujícími šampióny svých zemí.

jestdannnkcaa

Tým chtěl zlepšit především časovky a sprinty a kvůli tomu volil posily. Z Treku přišel vicemistr Rakouska v časovce Matthias Brändle, někdejší světový rekordman v hodinovce. A na sprinty izraelská stáj zlanařila trio Davide Cimolai, Rudy Barbier, Riccardo Minali.

„Nyní už můžeme poslat konkurenceschopný tým na všechny typy závodů. Byla to nutnost, protože pojedeme často i tři programy v jednom termínu,“ řekl Callström.

ica3

Kromě posil mezi závodníky přichází na post trenéra a sportovního ředitele staronová posila v osobě Nickiho Sörensena, dlouholetého dánského profesionála z týmu Saxo Bank. Do Israel Cycling Academy se vrací po dvouletém angažmá v Aqua Blue Sport team. V týmu bude dál působit i český sportovní ředitel René Andrle.

Israel Cycling Academy 2019

Matteo Badilatti, Rudy Barbier, Clement Carisey (oba Fr.), Davide Cimolai, Kristian Sbaragli, Riccardo Minali (vš. It.), Guillaume Boivin, Alex Cataford, Ben Perry (vš. Kan.), Itamar Einhorn, Omer Goldstein, Roy Goldstein, Guy Sagiv, Guy Niv (vš. Izr.), Ben Hermans, Tom Van Asbroeck (oba Belg.), Zak Dempster, Nathan Earle (oba Austr.), Sondre Holst Enger, August Jensen (oba Nor.), Daniel Turek (ČR), Mattias Brandle (Rak.), Edwin Avilla (Kol.), Conor Dunne (Ir.), Awet Gebremedhin (Švéd.), Krists Neilands (Lotyš.), Rubén Plaza (Šp.), Mihkel Raim (Est.), Hamish Schreurs (N. Zél.), Dennis Van Winden (Niz.).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.