SuperCycling.cz

Hníkova stáj zachráněna: spojuje se s Němci

20. 8. 2015, 16:59

Dánský tým Cult Energy, kde působí Čech Karel Hník, je zachráněn. Druhodivizní stáji hrozil předčasný konec kvůli nedostatku financí, ale dnes oznámila spojení s německou kontinentální formací Stölting, která startovala na Czech Tour. Nově ponese název CULT Energy-Stölting Group a smlouva je podepsána na tři roky.

hnik-k-zachrane-2

„Jsme šťastni a musím přiznat, že se nám velmi ulevilo,“ řekl na tiskové konferenci v Aarhusu Brian Sörensen, majitel firmy Cult, které vyrábí energy drinky. „To, že jsme našli nového sponzora, je skvělá zpráva i pro naše závodníky,“ dodal.

Tým by měl příští rok působit nadále jako Pro Continental a ze dvou stávajících formací se zřejmě vybere to nejlepší. O konkrétních jménech však zatím nikdo nehovoří. Pokud nedojde k nějakému zásadnímu obratu, měl by zůstat i Karel Hník, jenž má podepsaný kontrakt na dva roky, stejně jako největší hvězda týmu, Němec Linus Gerdemann. V týmu Stölting zase působí mj. německý juniorský mistr světa v časovce z roku 2014 Lennard Kamna.

hnik k zachrane 3

Hník před pár dny poskytl Supercycling.cz exkluzivní rozhovor, v němž hovořil i o tom, jak reálná je záchrana týmu. Připustil, že jeho manažer už zahájil jednání s jinými týmy. Teď to však zřejmě padlo.

„Nejde jen o to, že jsme tým zachránili, ale ve spojení s německým sponzorem můžeme myslet ne důležitý společný projekt do budoucna. Teď se těšíme na německé silnice s dánským cyklistickým týmem,“ dodal Sörensen.

hnik k zachrane 1

„Je to pro nás velký den a jsem pyšný, že jsme došli k této dohodě. Náš tým bude v příštích letech na úrovni Pro Continental ještě silnější,“ uvedl sportovní ředitel Michael Skelde. „Letošní rok pro nás všechny byl hodně hektický. Kromě účasti na závodech jsme hledali potenciálního sponzora, protože to bylo nezbytné. A jsme opravdu rádi, že jsme dospěli k dohodě se Stöltingem,“ dodal.

Stölting je německá forma z Gelsenkirchenu založena už v roce 1899, která se původně zabývala čištěním oken. Dnes má více než 5000 zaměstnanců, 23 poboček a její náplní jsou úklidové služby, nejrůznější čištění a také security.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.