SuperCycling.cz

Hirtův tým vítězí, ale má velké finanční problémy

27. 2. 2018, 06:35

Kazašská Astana, nový tým Jana Hirta, zažívá snový úvod sezóny. Jenže v zákulisí jedné z nejbohatších stájí ve WorldTour to paradoxně skřípe. Provalily se totiž velké finanční problémy.

astaprobl

Generální manažer Astany Alexander Vinokurov prozradil, že tým nedostal od začátku roku od kazašské vlády, která ho prostřednictvím státních firem financuje, žádné prostředky. „Situace je kritická,“ řekl Vinokurov kazašskému serveru Vesti.kz.

Podle něj žije tým z dřívějších úspor. „Jezdíme na závody z toho, co jsme všichni našetřili. Ale závodníci nedostali peníze,“ prozradil. „Máme pod smlouvou třicet cyklistů, k tomu další zaměstnance v podobě mechaniků, masérů, lékařů, trenérů,“ přiznal.

Vyjádřil přesvědčení, že se situace vyřeší, ale jedním dechem dodal, že by další zpoždění financování ohrozilo existenci týmu jako takovou. „Lety, ubytování, logistika. Všechny tyto platby jsou urgentní a každé další odložení přísunu financí by jednoduše zastavilo práci týmu před nejdůležitějšími závody sezóny. Po 13 letech tohoto projektu by byl konec,“ prohlásil Vinokurov.

tenmigel

Astana zažívá letos výjimečný vstup do sezóny. Alexej Lucenko vyhrál Kolem Ománu, Miguel Ángel López tam byl druhý a vyhrál jednu etapu. Na Abu Dhabi Tour skončil mladý Kolumbijec třetí, v královské etapě nestačil jen na Valverdeho.

Luiz Leon Sánchez vyhrál jednorázovku Kolem Murcie, byl druhý Kolem Valencie, Dán Michael Valgren nenašel přemožitele na sobotní klasice Omloop Het Nieuwsblad.

Když se novináři po závodě v Abú Zabí zeptali Lópeze na kritickou situaci týmu, odpověděl: „Vím, že jsou nějaké problémy, které se musí vyřešit, ale věřím, že se to podaří,“ řekl Kolumbijec, jenž má podepsaný kontrakt až do roku 2020. „Na týmu to nijak znát není. Je tu dobrá morálka i klid. Všichni doufáme, že ty věci budou rychle vyřešeny,“ dodal López.

tanmiselco

Astana na svůj web pověsila prohlášení, že se sice platby od jednoho ze sponzorů zpozdily, ale chod týmu prý nijak ohrožen není. „Moc o tom nevíme. Dostali jsme e-mail, že máme být v klidu. Není pravda, že by nám nedali výplatu,“ prozradil vítěz Omloopu Michael Valgren. „O budoucnost týmu strach nemám,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.